Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Ennyi ruha elég lesz az első...

Ennyi ruha elég lesz az első három hónapban, tapasztalt anyukák szerint?

Figyelt kérdés

Március végére várjuk, első baba, kisfiú, de Angliában élünk, így kicsít hűvösebb lesz a tavasz, mint Magyarországon lenne.


56-os méret:

body, hosszú ujjú: 5db

rugi, hosszú ujjú: 3db


62-es méret:

body, ujjatlan: 4db

body, rövid ujjú: 6db

body, hosszú ujjú: 3db

rugi, rövidujjú: 1db

1 db kertésznadrág

+ sapik, zoknik, 1db kesztyű

+ még tervezek venni: 5db hosszú ujjú rugit, és egy kiskabátot


Mivel egészítenétek ki a listát?

Hasonló adag ruhával hány napig bírtátok mosás nélkül?

Van-e értelme nadrágnak, vagy nappalra elég a body+zokni, ha nincs hűvös?



2013. dec. 14. 15:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én legalább 9 rugit vennék (az olcsóbbik, pamut fajtábából) +1 vhová menőset (orvos pl)


62. Én vennék még pár kisnadrágot kb 3 db-ot.


Van szárítógéped?

2013. dec. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szárítógép nincs, de tavasszal lehet teregetni, jövő őszre meg majd veszünk, ha kell.
2013. dec. 14. 15:56
 3/12 anonim ***** válasza:
én talpas nadrágokat vennék még ehhez a listához
2013. dec. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

[link]

Ilyen valamit vegyél neki a kocsiba. Van vékonyabb is vastagabb is, nagyobb méretet vegyél 74-est vagy 68-ast. Nekünk is ilyen volt a babakocsiban és jó volt nagyon nem kellett külön kabátot stb. ráadni. Amíg pici praktikusabb is, erre lehet még pokrócot is teríteni ha nagyon hideg van.

2013. dec. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

vKöszönöm a válaszokat, kiegészítettem a listámat 2 nacival, rugdalózót meg veszek majd ha a gyakorlat úgy hozza, hogy nem elég ami van :)

A bundazsák jó ötlet, csak ugye tavasszal érkezik, nem túl sok ezt ráadni? Eddig úgy gondoltam, hogy elég a pokróc, meg alá annyi ruha, amiben én sem fáznék...

2013. dec. 14. 16:43
 6/12 anonim ***** válasza:
Nézd, itt Mo-n van olyan nap nyár közepén, h 15 fok van, a másik napon pedig 30. Ehhez elég sok fajta ruha kell. Lehet, h nálatok kiegyensúlyozottabb az időjárás.
2013. dec. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
az 56osból kevésnek tűnik, első hetekben volt, hogy naponta 3szor át kellett öltöztetni
2013. dec. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
az 56-os kevésnek tűnik, nekem volt olyan nap az első hetekben, hogy 3-5-ször kellett egy nap átöltöztetni. a bady zokni újszülöttre kevés, rugi mindenképp kell rá, ha nagyon meleg van akkor vékonyabb pamut, de a bady kevés.
2013. dec. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm mindenkinek :)

Akkor szerzek még be ezt azt, csak féltem, hogy nehogy átessek a ló túloldalára :D Meg ugye sokaktól hallani, hogy az 56-os méretet kinövi sok baba 2 hét alatt, de ártani nem árt, ha van néhány tartalékban.

Még egy kérdés, 15 fokban tényleg kell ilyen bundazsák? Jelenleg ha megfeszülök sem tudom elképzelni, hogy mennyire hideg vagy meleg a 15 fok...

2013. dec. 14. 17:42
 10/12 anonim ***** válasza:
56-os méret nagyon kevés, főleg előfordul olyan is, hogy napi 4-5 ször kompletten át kell öltöztetni a babát, nekem a kisfiam 3840 grammal és 52 centivel érkezett, 56-os rucik sokáig jók voltak, utána viszont hirtelen nyúlott és hízott így átugrottuk a 62-és68-as komplett ruhatárunkat és 74-est hordtunk hordunk ami már megint szűkös mert 8400 gramm és 26.-án lesz öt hónapos így pont ma vásároltam egy nagy ruhacsomagot 80-as méretekkel.
2013. dec. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!