Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi ruha kell egy újszülött...

Mennyi ruha kell egy újszülöttnek aki szeptemberben születik? és pontosan mik? Elsö gyerekes kismama?

Figyelt kérdés
2009. aug. 2. 18:56
 1/2 anonim ***** válasza:
38%
Kell 56os rövidujju body a hosszúujjú kezeslábas alá legalább 5db, kissapi, még elég a pamut, kiskesztyű ki ne marja magát, mert két hétig kb nem lehet még kiskörmüket vágni. Vehetsz 62-eseket is, ha nagyobb lenne a babád, bár az én lányom 56 cm-vel született és sokáig 56osokat hordott. A kezeslábas az olyan, hogy a lábánál zárt, zokni még nem nagyon kell, de mivel szeptemberben még sokszor van meleg, és ha csak rövidujjú body-t adsz rá egy kis könnyű pamutzokni mehet a lábára, aminek nem gumis a vége. Hálózsákot is vehetsz, ha abban szeretnéd majd altatni, de az első pár hónapban nagyon nem rúgják le magukról a kistakarót, inkább mikor már meg tudnak fordulni, azt elég akkor venni, 4-5 hónapos korában. Pólyát inkább, abban könnyebb szoptatni is, és a mózesbe is én úgy tettem a babám, sokszor abban is pihent. Nagyon nagy szükség nincs rá. Mindenképp rugik kellenek még az újszülöttnek, ami egyberészes, fodrosruha, vagy rövidnadrágocska, hosszúnadrágocska pólóval pl túl sokat venni még felesleges. 1-2-t vehetsz, ha mentek valahova és csinin szeretnéd öltöztetni. Kocsicipőt is vehetsz egyet, de az is csak dísz még:) Egy őszies pamut 62-es kezeslábast is vehetsz a sétákhoz, jó ha zárt a lába része, keze nem fontos, hogy zárt legyen. Most hirtelen ennyi jutott eszembe :)
2009. aug. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Bemásoltam pár oldal cimét.Olvasgasd át,az első pár hétben nagyon gyorsan nőnek,és ezért van,mikor csomó felesleges holmit is megveszünk.

általában az 56-os méret a legjobb az újszülöttnek,hacsak nem nagy súllyal születik.de nagyon hamar 62-es lesz:)

body,rugdalódzó,kissapka,tutyi vagy kis zokni,kiskabát,ezek mindenképp kellenek.

Figyelembe kell venni azt is,hogy a pici eleinte 2-3 óránként szopik,és az újszülött ahogy eszik úgy kakil,tehát 8-10 szer is tisztába teszed egy nap,legyen elég váltóruha,ha baleset történne.Meg gondolom az esti órákban nem ugyanabban a ruciban fog aludni.alváshoz a legjobb a hálózsák,(aminek nincs szára,egybe van varrva az alja)Ezeket hosszabbra szokták varrni és elég kényelmi hely van van a baba számára,hogy rúgkapáljon benne.ezek nagyon praktikusak még késöbb is ,ha már jó pár hónapos.

2009. aug. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!