Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Tényleg nem kell 50-es méretű...

Tényleg nem kell 50-es méretű babaruhával készülnöm akkor sem, ha én is átlagon aluli méretekkel születtem?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja, hogy a babaruha legkisebb mérete az 56-os, és 50-est ne is keressek. Csakhogy nem számítok nagy babára. Én 2800 grammal és 49 cm-vel születtem, férjem koraszülött volt. Mindketten alacsonyak vagyunk, én 150 centi, 7 hónapos terhesen is alig 52 kiló. A férjem 165 centi. Tudom, hogy majd az orvos becsül majd súlyt, de ezek alapjéán amit leírtam készüljek mégis pár darab 50-es ruhával is?(kaptam eddig 2 darab 56-os és egy 62-es rugit és anyukám azt mondta, hogy én az 56-ost is csak 3 hónaposan hordtam, a 62-est meg fél évesen...)

2014. júl. 17. 18:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem a doki sokkal nagyobbra becsülte, mint amekkora lett. És bizony igenis kellenek az 50 ruhák, most lesz egy hónapos a kislányom, és még kényelmesen az 50-es méretű ruhákat hordja.
2014. júl. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A mi kisfiunk 2440-el született és 47 centivel.

Bizony be kellett szerezni a legkisebb méretet a születése után. Legalább az első fotókon ne tűnjön olyan elesettnek:)

2014. júl. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi is 56-os méretű ruhákkal "készültünk", de 47 cm-el született a kisfiam, és amíg a kórházban voltunk a család gyorsan beszerzett 50-eseket, mert az 56-os nagy volt.
2014. júl. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Még csak most kezdek ruhákat nézegetni, de láttam nagyon jó áron 3 darabos 50-es rugit. Azt hiszem biztos, ami biztos, lecsapok rá. (Amúgy a hasam is pici. Mindenki megdöbben, hogy milyen picike, pedig már majdnem 7 hónapos. Az orvosnál a 4-5 hónapos kismamáknak van akkora pocakja mint nekem most 7 hónaposan. Ezért van az, hogy egyik oldalról folyton azt hallom, hogy milyen pici a pocakom (pedig a baba szépen fejlődik és ez a fontos), a másik oldalról meg azt, hogy feleslegesek az 50-es holmi. Nehéz kiigazodni a rám zúduló információk között)
2014. júl. 17. 19:13
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt mondta anyósom. Aztán amikor megszületett a fiam 2700g, és 48 cm volt. Amíg kórházban voltam, anyósnak kellett egy 50-es rugit venni, hogy legalább haza normális ruhába vigyük. Ha már a ruhatár egy mérettel nagyobb...


Én a KIK-ben vettem sok mindent, ott láttam 44-es méretet is. Koraszülötteket is kell öltöztetni valamibe...

2014. júl. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekünk,is nagy babát jósolt az uhs doki, a fogadott orvosom viszont úgy látta, hogy kisebb lesz. Végül a becsült 4 kg helyett, alig 3 kgVál született és 49 cmvel. Kellettek 50-és ruhák, kb másfél hónapig jók is voltak rá. Nagyobb ruhában sokkal nehezebb volt fogni, tartani, beleakadt a kis keze, lába.
2014. júl. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56-os ruhákkal készültünk, majd 49 cm-rel született a kicsi. A férjem vett a Tescoban remek F&F babaruhákat kis méretben, pont 70 %-ban olcsóbban kapta meg. 7-8 hétig hordta ezeket a kislányunk.
2014. júl. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mi nem vettünk, kellett volna, minden nagy volt rá, de ezért nem vettünk kisebbeket, az elején kicsit nagy volt rá minden. Kb 2 hónaposan lettek pont jók és 4-5 hónapos koráig hordta az 56-ost.
2014. júl. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én vagyok az ellen példa pici babát tippelt az orvosom azt mondta, hogy max 3 kg lesz és akkor már felfelé kerekít. Ehez képest 4kg 58 cmvel született a fiam, 3hétig voltak jók rá az 56os ruhák. Szerintem vegyél 56osokat, ha mégis szükség van kisebb ruhára apa gyorsan vesz és másnap beviszi a kórházba. Ja és nekem is kicsi pocakom volt, ez semmit se jelent már tudom.
2014. júl. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Pár darab 50-essel készülök szükség esetére. Nem sokkal és nem is drágával. Itt felénk csak 1-2 bababolt van, az is nagyon drága, így főként neten nézelődök, ott meg ha ráfutok 50-es cuccokra azok szinte újak, sokszor nem is használtak és a bolti ár töredékébe kerülnek. (Nem garasoskodásból írom ezt, csak azt gondolom, hogy ha találok neten olcsóbban szinte újat, akkor nem veszek kétszer olyan drágűt boltban)
2014. júl. 17. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!