Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Egy 1-5 éves gyereknek mindenk...

Egy 1-5 éves gyereknek mindenképp szupinált, meg harántemelt, meg "gyógycipő" kell?

Figyelt kérdés

Kezdem nem érteni a dolgot. Laikusként úgy gondolom, hogy ha valami gond van, akkor ezeknek a kezelésére adják, ajánlják ezeket a cipőket. De úgy látom, hogy mindenki ilyeneket vesz, ill. keres. Csak a biztonság kedvéért?

Nem ártok vele többet, ha egészséges lábra ilyen cipőt adok?


Nálunk van márkás, és kevésbé márkás cipő is, simán ráadok mindent a DD Step-től Elefantenen át a Nike-Adidasig, csak nagyon kínait nem kap. De nyárra pl. egy gumipapucsot simán.


Kinek mi a véleménye?


2014. aug. 15. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Én az ortopéd orvosra hallgatok ebben a kérdésben.

Amelyik gyerekemnek kell a speciális cipő, az kap, amelyiknek nem kell, az nem kap. Egyszerű.


Az én orvosom amúgy a harántemelőt egyáltalán nem díjazza, mert a kicsiknek akkor feleslegesen alá van támasztva a boltív, és nem dolgoznak az izmok.

Szupináltra akkor van/lehet szükség, ha a boltívet ki kell alakítani, ez kb. 4 év alatt jön helyre.

Viszont ha a gyerek lába pl. ó egy kicsit, akkor tilos a szupi cipő, mert még jobban dönti arra felé.


Csak úgy "hobbiból" nem szabad ráadni a gyerekre gyógycipőt, meg kell nézetni a szakemberrel.

2014. aug. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

egészséges lábúnak én semmiképp nem adnék harántemeltet!

csak ami fogja a bokát és hátul erős kérge van. és nem árt ha belül bőr, vagy nem színezett, valakinek még a zoknijába is átkopik a festékanyag..

2014. aug. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor ezek szerint nagyjából jól gondoltam.
2014. aug. 15. 12:49
 4/10 anonim ***** válasza:
NEEEEEEM! :))) A férjem mindig kiborul tőle, hogy ha kell, ha nem ezt adják a gyerekekre (ő orvos). Makk egészséges a lányunk lába, soha nem hordott ilyet, Zara és Next cipőket szoktam venni, sportcipőkből adidast vagy nike-t. Ha kellett volna, nyilván nem így döntünk, de nem kellett.
2014. aug. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

nem!


egészséges gyermeknek egy "normál", de nagyon jó minőségű cipő kell. aminek egyébként közel uolyan magas az ára - ezt csak azért írom, mert szerintem sokan a "mi mindent anyagi áldozatot meghozunk, h a gyereknek mindenből a legjobb legyen" elv miatt esnek ebbe a hibába.


a szakemberek is ezt mondják, egyébként. se szupinált, se harántemelt, se egyéb hacacáré.

2014. aug. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy tartsa a bokát, kemény kéreg legyen a saroknál, a legjobb ha bőr, és a talpa nem túl merev.

A gumipapucs nem jó!!!! Persze strandon rendben, de amúgy ne adj rá ilyet. Azért mert gyártják és szép színes, meg olcsó, nem biztos hogy jó.

A Nike, adidas sem feltétlenül jó, mert ezek szerintem nem tartják úgy a bokát, sima sportcipő fazonúak.....

2014. aug. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, az én gyerekemnek ezek a cipői vannak:


[link]


[link]


[link]


Meg egy adidas.



Van egy ortopéd orvos nénink (nem annyira néni, csak nekem, pici korom óta ismer), ő a férjem Ortopédia tankönyvében az egyik fejezet szerzője, szerinte ezek tökéletesek. Nem fontos, hogy körbefogja a bokáját szerintem.

2014. aug. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Három gyerekemből az egyik hord szupinált cipőt, mert az ortopédorvos azt ajánlotta neki az X-lábára. A lúdtalpas lányomnak meg tornáztatni kell naponta a lábát. Egyébként azt mondta, bármilyen cipőt adhatok rájuk, csak az a lényeg, hogy a sarok fölötti rész ne legyen túl puha, tartsa a gyerek lábát.
2014. aug. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6-os vagyok

supinált akkor kell, ha gond van, befelé dől a boka, mert azt korrigálja, különben felesleges. Olyan, mintha valakinek tökéletes a gerince és fűzőt hordana, tudod azt az ortopédiás fűzőt, fölösleges...

2014. aug. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
első vagyok, az én gyerekem azért hord szupináltat, mert az segíti a boltív kialakulását azáltal, hogy a külső lábél felé tolja el a súlyt. Nem dől be a bokája egyébként.
2014. aug. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!