Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen cipot javasoltok a 15...

Milyen cipot javasoltok a 15 hos babanak, egyik szupinalt, a madik harantemelos stb. es meg sorolhatnam?

Figyelt kérdés
2 honapja megy, az elso szandija az szamos volt. most vennek szandalcipot, mert hatha meg jo ido lesz, de zartat meg nem akarok.
2014. aug. 12. 00:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Szupinált csak akkor kell, ha nem okés a lába.

OLyan cipőt vegyél, ami jó minőségű és tartja a bokáját, lábát.

Nem kell speckó cipő ha nincs baj a lábával.

2014. aug. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan vehetsz szupináltat, baja nem lesz tőle a lábának. Harántemelőset viszont nem ajánlják, mert lustítja a talpizmokat. Ez szakember véleménye, nem az enyém.

Egyébként meg, ha minden rendben a lábával, akkor vehetsz normál bőrcipőt is. Pl, Elefantent. Egyébként a Szamos nagyon jó márka.

2014. aug. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megértem a dilemmádat, még a szakemberek sincsenek egységes állásponton. Azt szokták mondani, h az a jó cipő, ami kérges, tehát a sarkát jól tartja. Első cipőnek ideális a puhatalpú, (falcon pl) ezek általában vízszintesek, csak a sarokkéreg határozottan tart. A 20-asnál nagyobb cipők zöme vagy szupinált, vagy harántemelős. Javítsatok ki, ha tévedek, de én még nem találkoztam olyannal, amiben egyik v másik (inkább a harántemelő) ne lenne benne, még a 2000 Ft-os kínai tornacipőbe is bele van ragasztva a talpboltozat-emelő. Ha választani kell, én is a szupináltat veszem, de szívem szerint nem tenném bele egyik taplmódoítót sem. Most nyáron, ha lehetett, mezítláb engedgtem a gyerekeket. Ez a legegészségesebb (egyenetlen talajon, mezítláb: udvaron, strandon)
2014. aug. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért az nem úgy van, hogy vagy ilyen, vagy olyan egy cipő. Szupinált cipő csak pár márkából van, pl Szamos, Supi és Salus. Harántemelős már többféléből, és igen, akár még egy kínai cipőbe is beleteszik. Ez persze nem jelenti azt, hogy egy kínai cipő jót tesz egy gyermek lábának. Főleg nem első cipőként.
2014. aug. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
:-) szóval ugyanazon véleményen vagyunk, ugye, utolsó? Most néztem meg a cipőinket, talán a Bama az, aminek sima a talpa és mégis minőségi bőrből van a Falconon kívül, legalábbis 20-ig biztosan.
2014. aug. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Minőségi bőrcipő még (harántemelő nélkül) az Elefanten és a Baren-schuhe a Deichmannban. Itt lehet még kapni olcsóbb márkákat is, pl a Bobbie shoes-t. Ezek közül mindnek kemény a kérge, magas szárú, jól tartja a bokát. Én mindig a Deichmannban vásárolom a cipőit a fiamnak, valamit az őszi-tavaszi cipője mindig szupinált.
2014. aug. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A legújabb cikkek szerint amit olvastam:

Bentre puhatalpú (Cinege, Lilliputi és hasonlók) vagy csak sima zokni.

Kintre bokafogós, ezekből a jobb márkákat javasolom, DD Step, Elefanten stb.

2014. aug. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!