Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » 11 hónapos lesz a lányom, még...

11 hónapos lesz a lányom, még nem jár. Ajándékba cipő jó ötlet?

Figyelt kérdés

Anyós és sógornő kérdezte.

Overállban hordjuk egyelőre, aminek van lábfeje, de levehető. Még csak mászni és felállni tud (kapaszkodva egyet-egyet lépdel) viszont azon gondolkoztam, hogy vajon egy-két hónap múlva már szükség lehet rá?


Gondolom a télen már le fogom rakni játszótéren, kertben, nem? És akkor mi legyen a lábán?

Tapasztalatlan vagyok :)


2015. dec. 14. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

Átlag 4 hónap a járás a lépkedéstől számítva - persze vannak egyéni eltérések.

Azért felesleges most cipőt venni, mert a 2-3-4 hónappal későbbi lábméretét nem tudod. Hektikusan nő a láb, néha két hónapig elég egy méret, néha 4-5 hónapig. Egy jó cipő pedig 10e körül van. Ha nem jó a méret, akkor felesleges pénzkidobás.

2015. dec. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
A cipő nem jó ajándék, attól függetlenül, hogy jár-e vagy sem. Az ajándék legyen játék.
2015. dec. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
A babának cipő akkor kell, ha 20 mpig legalább önállóan megáll egyedül. Addig tilos. Max kocsicipő amíg nem áll. Szerintem két hónapon belül változhat a lábmérete...
2015. dec. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!


Viszont akkor mi legyen a lábán ha lerakjuk a földre mielőtt cipő kellene neki? Vagy játszótérre, szabadba csak a járni tudó babát visszük?

2015. dec. 14. 12:14
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
En mamuszt adtam ra (gumitalpu) amikor elkezdett lepegetni kezen fogva. A jatszoteren az tokeletes volt , a kerites mellett lepegetett benne. Bar akkor meg 15-20 fok volt. Lakasban fog ugyis elindulni telen. Szerintem vegyel ra zoknicipot vagy gumis talpu bőrmamuszt.
2015. dec. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

szerintem jó ajándék...majd 3 évesen, mikor már érti mi az hogy ajándék, akkor legyen játék, de 11 hónaposnak szerintem nyugodtan vehettek cipőcskét, max vesztek mellé egy rágókát...


egyébként a lányom nyáron volt 11 hónapos, de még mire effektíve járni kezdett kint, eltelt 6 hónap...szóval nem biztos, hogy téli cipőben kell gondolkodni, talán emiatt kicsit korai a dolog...

2015. dec. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
Otthonra bőven elég a csúszásgátlós zokni.
2015. dec. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

Télen nem vinnék járni nem tudó babát játszótérre, mert még ha állni tud is, egyből lemegy négykézlábra és mászni akar, az meg nem túl jó a latyakban meg 0 fokban. Most őszintén mit csinálna ilyenkor a játszótéren? Úgysincs ott senki, még sétálgatni sem tud ha egyszer nem tud menni.

Addig otthon gyakorolhat csúszásgátlós zokniban.

Én akkor vennék neki cipőt amikor már tud menni, de ennyire előre nincs értelme megvenni a cipőt se mert nem lehet tudni milyen méret lesz jó neki.

2015. dec. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 aHermann ***** válasza:
44%

Szia!

Ahogy írták előttem, felesleges még a cipő. Kintre adj rá kocsicipőt, harsinyát zoknival. Ilyenkor maximum hintázni lehet overállban, ha nagyon játszóterezni akarsz, de inkább sétáljatok babakocsival. Ott meg lábzsák, bundazsák, takaró, és tutira nem fázik.


Nálunk a legnagyobb gyerkőc 13 hónaposan kapott szandált bentre, mert inkább lépegetett, mint mászott. 1 hónap alatt kinőtte.

A picire még nem adok bentre cipőt (csúszásgátló zokniban van), mert lépeget (elég villám) ugyan bútorok mellett, de ha hirtelen kell valami ledobja magát és mászik. A cipő csak akadályozná, és tönkre megy a rendes használat előtt.

2 hónapja állt fel, stabilan már 1 hónapja áll, és azóta próbálkozik a bútorok melletti lépegetéssel.

2015. dec. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%

hát kösz a lepontozást...az én lányom sem tudott még kint járni 2 hete, kivittem ettől független overálban és cipőben a babakocsiból és nem mászott, hanem belekapaszkodott a babakocsiba és elkezdte tolni...két hétig sétált így, és az utóbbi 2-3 napba elengedte és már önállóan sétál...na erről ennyit. persze, előfordutl hogy leült, overálban még csak vizes se lett, talpra állítottam és egyből ment és sétált tovább...


kérdező, ha nem okoz gondot ez a kiadás, szerintem nyugodtan vegyél neki cipőt, és próbáld rávezetni hogy kézen fogva sétáljon veled, esetleg tologathatja a babakocsit. Ha nincs hozzá kedve nem kell erőltetni. De attól hogy adsz esélyt a dolognak ..nincs vesztenivalótok...a babakocsiban előbb utóbb úgyis unni fogja magát

2015. dec. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!