Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Honnan tudom, hogy kinőtte-e...

Honnan tudom, hogy kinőtte-e a cipőt?

Figyelt kérdés

Első gyerek, rutintalan vagyok.

Két hónapja vettünk neki 20-a méretű bakancsot, valamint benti "cipellőt" (gumitalp, tépőzáras, nem tudom mi a hivatalos neve).

A benti cipőt nem szívesen hordja már, pedig cipőmániás. Rokonoktól kapott 23-as gumicsizmát húz fel inkább bentre.


A gondom az, hogy a bakancsnak és a benti cipőnek is olyan merev, erős, felfelé hajló gumiorra van, hogy hiába nyomkodom, nem érzem, hogy meddig tart a lábujja benne.

20 hónapos, így rákérdezni se tudok, nem igazán beszél még. A "nem szorít/kényelmes?" kérdést nem érti, nem tud adekvát választ adni.


A biztonság kedvéért vegyek inkább egy számmal nagyobb bakancsot és az biztos jó lesz? Vagy várjak még..?


2016. jan. 15. 22:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

én centivel mérem a vásárlandó cipők belső hosszát

és otthon egy olyan cipő belső hosszához viszonyítok, amiben látom, hogy jó rá(mert számozásra nem lehet adni!)

2016. jan. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*szóval amiben kilátszik a lábujja pll szandál, és jó rá, annak a belső hosszához viszonyítok
2016. jan. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Bölcsődébe jár, ott kértük, hogy jobban hozzáértőként szóljanak, ha kinőtte a cipőt.

Most azt mondták, hogy a 21-es benti szandálja még teljesen jó, nem kell új.

Viszont az teljesen más márka... Szandálnál egyszerűbb lenne nekem is, mert látom, hogy meddig tart benne a lába. De a merev bakancsban nem tudom megnézni.


Megpróbálom a hosszmérést (nagylábujjig kell mérni..?), hátha az segít. A jelenlegi bakancsa a CCC-ből van, a következőt is onnan vennénk.

2016. jan. 15. 22:18
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Állítsd egy papírra, rajzold körbe a lábát, vágd ki és tedd bele a cipőbe.
2016. jan. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ráállítottam egy karton papírra, amin körberajzoltam mndkét lábát. Ezeket kivágtam, így megvolt a talpa. Ezeket beletettem az adott cipőkne, ha kellett, kézzel tapogatva ellenőriztem az orrnál mekkora hely van.
2016. jan. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A papíros megoldástól azért ódzkodok, mert a jelenlegit így vettük. Nem stimmelt, vissza kellett cserélni más méretre. :(


Kislány, jelenleg 80 cm, 10.6 kg, várhatóan alacsony lesz (szerintem neki is 36-37-es lábmérete lesz, mint nekem). Nem tudom, hogy ez mennyire támpont, de nagyon tanácstalan vagyok, hogy most vegyünk-e új cipőt. Ha pont jó a 20-as méret, de 21-esre cseréljük, azzal okozunk neki bármilyen problémát?

2016. jan. 15. 22:27
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
Semmenyire sem támpont az egy évrs gyereked cipőjéhez hogy mekkora a te lábad.
2016. jan. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

hát ez nem így működik, hogy biztonság kedvéért veszel egy nagyobb, hátha nem okozol gondot...

márpedig ki kéne próbálni azt, hogy körberajzolod a lábát, mert ha nem tudod benyomni és benyúlni se akkor lehet szegénynek össze van görnyedve a lábujja mert rég kinőtte. olyan gyorsan nő a lábuk ilyenkor még, enyémnek 3 számot nőtt az első olyan télen amikor már járt :)

de az is jó lehet ha kiveszed a betétet és arra állítod.

egyébként akkor jó egy cipő, ha befér a mutatóujjad szűkösen vagy a kisujjad bőven. hisz a cipő ha pont jó, akkor már kicsi a gyerekre, fél centivel nagyobbnak kell lennie, arról nem is beszélve, hogy ilyenkor vastagabb zoknit adsz rá!

2016. jan. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Vilcsianyuja ***** válasza:

Lehet, hogy nem a mérettel van gond, hanem egyszerűen nem kényelmes neki az adott fazon. Tényleg nagyon nehéz

"belelátni" egy zárt orrú cipőbe, de ha kinövi a gyerek, azért a feladásnál érezni lehet, hogy ütköznek a lábujjai az orrész belsejével. Vagy már eleve alig lehet felhúzni, mert szűk már a lábfejnek is. Ha tényleg méretprobléma, én így télvíz idején inkább a nagyobb méretre voksolok, max. belehúzunk plusz egy zoknit :) De feltétlenül vigyétek el a gyereket és próbáljátok fel a cipőket, sokszor tényleg a fazonnal van gond!

2016. jan. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én kiszoktam venni a betétet a cipőből és arra állítom rá. Ha máshol kényelmetlen neki, az meg látszik ha leveszed a cipőt a lábáról a zokni alatt piros lesz ahol nyom a cipő. Nálunk 3 havonta kell cipőt cserélni, most 26 hónapos.
2016. jan. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!