Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Ekkora baj, ha néha fekete...

Ekkora baj, ha néha fekete ruha van a babán?

Figyelt kérdés

Tegnap sokadszorra szóltak meg azért, hogy hogyan öltöztetem a babámat.

6 hónapos kisfiam van és gyakran előfordul, hogy fekete body, póló van rajta. Emiatt már kaptam megjegyzéseket pl a védőnőnél.. (hozzáteszem, teljesen idegen emberektől..)

Eddig eszembe se jutott, hogy ez baj lehet, nekünk ez annyira természetes.. apuka és én is többségében fekete vagy sötét színű ruhákat viselünk.

Ti mit gondoltok erről? Baj, ha a gyerek is ilyen ruhákat visel?

Tegnap pl ilyen volt rajta.. [link]


De van jópár feliratos pólónk is.


2016. júl. 21. 13:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
44%

Gondolom nem a szín verte ki a biztosítékot, hanem az ACDC. :)

Én is lehet hogy kétszer odanéztem volna, mondjuk szóvá biztos nem teszem, mindenki úgy öltözik/öltöztet, ahogy akar, ilyen dolgok nem szoktak zavarni.

2016. júl. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Senkinek semmi köze hozzá, eszembe nem jutna megjegyzést tenni más babájára. De szerintem is fura a fekete egy kisbabán. :) Nekem is kisfiam van, fél éves, szeretem kiskrapeknak öltöztetni - farmer, kockás ing, tornacipő, ilyesmi, de feketénk nem nagyon van. Bajnak biztos nem baj amúgy, csak az emberek szeretik beleütni az orrukat más dolgába.
2016. júl. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Talán ez azért van, mert sokan a fekete színt a gyászhoz kapcsolják, míg a világos, fehér ruhák a tisztaságot sugallják magukból, főleg egy ártatlan picibabán.

Amúgy én is imádom a metál és hc zenéket, de azért nem adnám rá a kedvenc zenekaraim pólóját a gyerekeimre, mert nem akarom rájuk erőltetni az én ízlésemet. Majd ők eldöntik, ha már ott az idő, hogy milyen stílust szeretnek.

Nálunk az oviban van egy kisfiú, mindig punk hajat vágatnak neki, meg a ruházata is nagyon vagány, csak én úgy érzem, hogy marhára elnyomják így az egyéniségét, ráerőltetnek egy olyan stílust, amiről fogalma sincs még és ő ennek akar megfelelni.

2016. júl. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

én is nagyon szeretek feketében járni, jól is áll, de a babámra, sőt a 7 évesemre se adok feketét nyáron, nem kínzom őket és nem is tartom szépnek egy kisgyereket feketében.

mondjuk én nem szólnék ezért be senkinek, én így gondolom, te meg úgy

2016. júl. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
34%

Szernitem nem baj, ha 1-1 db van ilyen, de ha sok a fekete, az tényleg érdekes.


Nekem ennél furcsább az, ha egy kislányt rózsaszín habcsóknak öltöztetnek...

2016. júl. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem meg nagyon jól áll minden kislánynak a rózsaszín habcsók ruha :)
2016. júl. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem meg nem :), de ettől függetlenül, és a kérdésnél maradva, SOHA nem mondanám egy szülőnek sem.
2016. júl. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
37%

Senkinek semmi köze hozzá hogy mit adsz a gyerekedre!

Én pl teljes mértékben kerülöm a 'cuki' lànyos dolgokat! Semmi habcsók vagy cuki maci hello kitty..

A fiamat is normálisan öltöztetem

2016. júl. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Sztem gáz ilyen csapatmezt meg zenekarpólót adni a gyerekre, mert ezeket anyu-apu szereti, nyilván ők nagyon cukinak gondolják, az ő dolguk, nem érdekel, nem szólnék be.


A fekete szín oké gyereken is, az H&M-nek nagyon jó kis cuccai vannak, na de ott kombinálják a feketét más színekkel, drappal, rózsaszínnel, fehérrel. Tetszik.

2016. júl. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
23%
Én a rózsaszín tütüs kislányoktól vagyok rosszul, de azoknak sem szólok be. A dackorszakig mindenki saját lelkiismerete szerint csinál hülyét a gyerekéből. Nekem meg a hózentrógli a mániám. Az ACDCs body amúgy szerintem menő. De sok embernek sok véleménye van és nincs értelme vitázni róla.
2016. júl. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!