Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Téli babának kell-e pluszban...

Téli babának kell-e pluszban lábzsák ha már van rajta termo overál?

Figyelt kérdés
Első babás vagyok és decemberre várjuk a picit. Van már 4 féle téli overállja,és fogalmam sincs hogy akkor erre most vegyek-e pluszban lábzsákot is vagy elég egy vastagabb takaró? Főleg,hogy a két maxi cosiba való overállnak még az anyaga is ugyanaz mint a lábzsáknak,és akkor már kicsit sokkalom ha mindent ráadok. Szerintetek érdemes még azt is venni azért? köszönöm

2017. aug. 28. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen értem. Nekem az első telet mózesben töltötte a pici. A babakocsinak volt egy szélvédő orkán (de nem bélelt) teteje. Fel se merült hogy lábzsákot vegyek. Azt majd csak a sportrészhez.
2017. aug. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem teli babam van. Amikor kivittuk adtam ra kisharisnyat nacit babazsak kisdzsekivel es vastag takaro. Nyilvan pulcsi sapi stb is volt rajta.😀 Nem fazott pedig volt h jo 2-3 orat is kint voltunk. Es mozeses kocsija volt vedovel. En ugy allapitottam meg , h fazik e h benyultam a kezecskejehez es ha langyos volt bejottunk. Am mindig meleg volt a keze kint azaz nem fazott.☺
2017. aug. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Decemberi a fiam szintén. Amikor megszületett (december vége), még 3 hétig biztosan nem mentünk ki vele. Beöltözve, takaró alatt, mintha kint lennénk, babakocsiban az erkély ajtó mellett levegőztettük a szobában. Amikor már elindulhattunk (volt egy influenza járvány a városban) akkor így mentünk:


Mózes rész, beleterítve egy polár takaró, arra ráfektettem (body, harisnya, rugi,overál, sapka) a takaró sarkait amik kilógtak alóla, ráhajtottam még a pocakjára, lábaira ahogy érte, kb mint egy pólya és a mózesnek volt egy szélvédője, amit kb a kupola aljáig fel lehetett csatolni. Felülről védte, lezárta a fekvő részt. Így mentünk sétálni. Mínusz 5-0 fokokban.

2017. aug. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
9%

A lábzsák inkább a szél ellen véd, tehát nem feladta melegítenie ezért kell overál. Ha orkános overált adsz rá, úgyis aláöltözteted, fölösleges a lábzsák már hiszen az is csak egy orkán réteg, max még betakarod polár takaróval.

Lábzsák akkor kell ha nem overál van rajta, hanem mondjuk tréning nadrág azon átfújna a szél, ilyenkor rárakod a lábzsákot, de az egy vékony anyag nem melegít csak felfogja a szelet. Remélem érthető :)

Amúgy hibáa van 4 féle overálja, a télen nő majd 3 méretet a babád, 56, 62, és lehet még a 68 is belecsúszik majd. Ha nagyon nagy az overál akkor nem melegít, de kicsi se jó. Szóval inkább még egy egyel nagyobb méretet szerezz be inkább.

2017. aug. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Ja a lényeg lemaradt :) Vegyél mindenképpen mert később, de még télen is jól fog jönni mikor a szél ellen kell és nem overálos időszak van, vagy mert talán az arcához kevésbé fúj be a kocsiba a szél, amíg a mózesbe fekszik, mert kicsit eltereli.
2017. aug. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekünk volt a babakocsihoz és használtuk is meg most is fogjuk :D

Én raktam alá egy peledet ugy a baba(rugi+bundazsak+egy pelenka a mellkasára terítve) és a lábzsák ja meg sapi.pelenkával letakartam a kupola lábzsák közti részt és Ennyi.egyszer sem fázott meg.mindig néztem az orrát mivel a keze állandóan hideg volt.

2017. aug. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Marciusi a gyerkoc,szoval telen mar nem poci baba volt,de az overal,vastag pled melle meg rajt volt a sporton a labzsak.egyreszt fogta a takarot,masreszt a szelet ha epp elszunditott es elfektettem.

Mar ha labzsak alatt ugyan arra gondolunk(a babakocsi mozesere/psortjara csatolhato/tepozarazhato babakocsi tartozek)

Mikor megszuletett is rajt volt a labzsak a mozesen,alatta vekonyabb overalban es vekony pleddel betakarva.az elso hetekben,nem volt tavaly epp meleg marciusunk.

Azt,hogy fazik e,vagy epp melege van a tarkojan kell nezni.a kezuk a pici babaknak sokszor hideg,akkor is ha nem faznak.

2017. aug. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!