Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Baba cipő választás. Milyen...

Baba cipő választás. Milyen szempontokat kell nézni?

Figyelt kérdés

Lassan szükségünk lesz egy járó cipőre. Nektek mit javasoltak, Ti mit figyeltetek amikor vásároltatok? Babára próbáltátok?

Nekem egyenlőre minden cipő egyforma.. :/



2017. szept. 9. 09:17
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Ha tudsz angolul olvasgass errol kulfoldi szakmai cikkeket, mert a magyarok meg az elavult balkani bokatartos nezeteknel jarnak.
2017. szept. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én márka szerint néztem inkább, hogy minőségi bőr cipőt vegyek ami puhabőrből van és kényelmes legyen.

Superfit,DD.step,Richter pl tök jó cipőket gyárt minőségi bőrből, ami fontos az első lépéseknél.

Próbáltunk persze, mi Brendonba illetve Táncsics cipőbe néztünk neki , illetve kikértem eladók segítségét.

2017. szept. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első válaszoló, én nem tudok angolul de érdekelne mit ajánlanak. Leírnád nekem?
2017. szept. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Na igen, kényelem. Vajon látszódna, ha nem lenne kényelmes neki?

Mert eddig sem öltözetben se semmiben nem mutatkozott meg, hogy mi van akkor ha valami kényelmetlen :/

2017. szept. 9. 10:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Minőségi cipő ritka ha kényelmetlen.

Ha kényelmesen be tudod tépőzárazni/csatolni, nem kell feszegetni hozzá ( mert pl fiamnak tök széles a lábfeje úgyhogy erre figyelnem kell) akkor nem lesz baj.

Végén megnyomogatod meddig ér a lábujja és meg is van a tökéletes cipő. Eladók meg segíteni fognak nyugi :) Ebből a szempontból kicsit jobb a magán cipőbolt mint a brendon, jobban értenek hozzá.

2017. szept. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én a balkáni bokafogós felfogás szerint választottam cipőt. De kizártam a szuplinált(vagy szupinált? ) cipőket. Mivel a gyerekemnek torkos a lába és magas a rüsztje(magas a lábfeje is, ezért a keskenyebb cipők kiestek a szórasból. Plusz belenyúltam a cipőbe, hogy felfelé van e elég hely.

Azzal kezdtem otthon, hogy egy papírlapra rààllítottam hogy a súlya a lábán legyen, körberajzoltam, lemértem, majd ehhez hozzádtam 5-7mm-t, és ezt a boltban minden cipőnél lemértem, mivel még ők automaitikusan behúzzák sokszor a lábujjukat... Otthon előtte való nap, többször körberajzoltam, lemértem h biztos legyen az eredmény. De ezt csak magam miatt :D


Jó lett volna a lábára a Szamos nem szupis, de baromi drága, Richter vékonylábúaknak jobb, Dd.step és elefanten ami ráment a lábára de abból se mindegyik fajta. Környékünkön ennyi a választék(plusz a kínai, amit vettem volna váltóba, de naná hogy nem ment bele egyikbe se a lába). Biztos vannak más jó márkák is máshol.

2017. szept. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3- as valaszolo, a bokat fogo cipo kifejezetten karos, mert nem engedi fejlodni az izmokat, nem erosodik a csont, hiszen minek fogja a csont a bokat, ha ott a cipo ?
2017. szept. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is a külföldi szakirodalmat olvasgattam és Pedipedet veszek mikor csak tudok. Gyerekeimnek "gyönyörű" boltozatos a lábuk, nem dől be a bokájuk. Annyi magas szárú "bokafogós" cipőben járó gyereket látok a játszón, akik ha leveszik a cipőt dől ide-oda a bokájuk, rossz nézni. Ha nincs gond a lábával olyan cipőt vegyél, ami rugalmas talpú, szellőző, elég széles a lábára, könnyen ráadható. Nem csak Pedipedünk van, és már a 1,5 évesem is válogat, és mindig a Pedipedet akarja felvenni, gondolom az kényelmesebb neki.
2017. szept. 10. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!