Kiscsoportos ovisnak egy- vagy kétrészes overált vesztek? Hányat?

Figyelt kérdés

Tavaly vettem mindkettőből egyet-egyet, de gyakorlatilag csak a kétrészest használtuk. Könnyebb volt feladni, majdnem fel tudta venni egyedül is, míg az egyrészesnek teljesen koszos lett a felső fele, míg a koszos öltözőben belebújt.

Csak azt nem tudom, hogy az oviban mégis melyiket preferálják.

Még nem kezdett, novemberben fog, de addig be kellene szerezni.



2018. szept. 21. 10:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Télikabát és egy egyrészes vízálló overál. Meg pár bélelt nadrág. Ilyen 0, minusz 2 fok körül ő nem fázik még a bélelt nadrágban, overálban meg melege van. Hóban vagy nagy hidegben overált kapott tavaly, akkor meg szereti a havat, jó, hogy nem megy a ruhája alá.

Ő is most fogja kezdeni az ovit de ovi szempontjából nem gondolkoztam még ezen, így érdekelnek a válaszok.

2018. szept. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Amúgy van szárítógépünk, szóval a mennyiségen nem aggódok túl sokat.
2018. szept. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szárítógépünk nekünk is van, de ettől függetlenül jó volt a 2, amikor délelőtt latyakos lett nyakig és rá pár órára mennünk kellett gyógytornára. Addig a mosógép se végzett. :)

Átmeneti időre már vettem egy softshell overált, azt tavaly nagyon kihasználtuk, télit csak ~-5 fok alatt szokott kapni.

2018. szept. 21. 10:58
 4/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen csak 2 részest. Egyrészesünk sosem volt, nem látom értelmét.

A téli kabátot tudja használni, az időjárástól függően öltözteted alulra. Nálunk ált. bélelt nadrág van ha bejön a hideg, ha még hidegebb akkor alá harisnya, ha nagyon hideg harisnyára overálalsó.

A kantáros verziót ajánlom, szépen feljön deréknál, nincs ki belőle semmije.

2018. szept. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Télikabátból egy van, alsóból van értelme a kettőnek. Nálunk 1 szép van, a játszósat örökölte a nagytól.De ha latyakos lesz, akkor azt nedves szivaccsal letörlöd, utána szárazzal, szépen lejön, ha gyorsan kell menni valahova, a nedves törlőkendő is csodákra képes, ha sos kell.
2018. szept. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Oviban a lidl-s polárral bélelt esőnadrágot hordta overáll helyett, ha hó volt. amúgy sima bélelt nadrágot kapott (farmer vagy cssk szövet, mindegy) és télikabátot.

Lényegében babakocsiban volt utoljára overáll rajta egészen addig, amíg nem kezdtek korizni tanulni. Akkor ott beszereztünk egyet ismerőstől... de néhány hét után már oda is farmerban és dzsekiben ment.

2018. szept. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Dzsekit és kantáros nadrágot hordott a lányom kiscsoportban is. Egyedül simán felveszi, a belebújóssal tuti, hogy ő is végig törölné az öltözőt.


Egyberészes senkinek nincs a csoportban.


Szerintem egyébként sem praktikus. Pl. ha kocsival mentek vásárolni, akkor alulra elég egy nadrág, a boltban levehető a kabát, de akár a kocsiban is. Amikor kiszáll felkapja. Egyberészessel ez túl macerás lenne.

2018. szept. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
csak is 2 részest.
2018. szept. 22. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekünk volt mindkettő kiscsoportban, az egyrészest használtuk többet, mert azt fel tudta maga is venni nagyon gyorsan. A két részest csak akkor használtuk, mikor az egy részes mosásban volt, illetve a kabátját magában.
2018. szept. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kétrészest, olyan aminek a nadrágja kantáros.

Sokkal praktikusabb, mint az egyrészes. Szerintem mozogni is könnyebben mozognak benne.

A lányom most lesz középsős, a fiam nagycsoportos, tehát már több évet láttam, de nekem úgy rémlik, hogy talán senki nem hozta egyrészes overálban a gyerkőcöt.


Egyrészes az első télen volt a lányomnak, akkor még nem tudott járni.

2018. szept. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!