Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Egyberészes vagy kétrészes...

Egyberészes vagy kétrészes overál a kényelmesebb, praktikusabb? Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
2013. dec. 7. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Én mind a kettőt vettem neki.

Nem látok nagy különbséget köztük.

Mindkettőt szereti a lányom.

1 éves

2013. dec. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

3,5 éves a fiam, eddig mindig egyrészes volt neki, én azt találom praktikusabbnak. Lehet benne télen fetrengeni a hóban (szokott is), és tuti nem megy be a kabát alá a hó.

Idénre is megvettem az egy részest, mire az oviban közölték, hogy kétrészest kérnek...

Úgyhogy idén lesz neki egy egy részes is, meg egy két részes is.

A két részes azért tetszik egyelőre, mert rá tudom adni csak a kabátot, ami a napokban jól jött. Alulra meg még elég volt neki egy bélelt nadrág.

2013. dec. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A kétrészes annyiból tetszik csak, hogy talán könnyebben mozog a két külön ruha, ha pl. lehajol, talán nem húzza fel az egész a szárát, nem jól gondolom?

Mondjuk eddig nekem is az egyrészesek tetszettek a hó meg a szél miatt.

2013. dec. 7. 18:42
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy részesben annyi a rossz, hogy ha bementek valahova, pl boltba, akkor nem vetkőzteted le és bemelegszik, majd kint a hidegben az izzadt testét ha megfújja a szél, megfázhat...

VAgy az egészet veheted le és a cipőn nem igen lehet áthúzni. ÉN szeretem azt, hogy van Rajta egy itthoni cicanadrág, ha kimegyünk, egy vastag naci, és felül pulcsi, majd kabát. Így ha bemegyünk valahova, elég a sapit, kabit levenni. :)

Max nagyon hidegekre van egy kantáros bélelt nacija, az nyakig ér Neki, tehát a mellkasa duplán lesz védve, az jó lesz a havazáshoz. :))

2013. dec. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Míg kisebb volt a fiam, akkor egyrészes overálja volt, meg mellette téli kabát, bélelt nadrágok. Ha kimentünk csak sétálni, hóban fetrengeni és nem volt betervezve, hogy meleg helyre készülünk hosszabb időre, akkor ideálisabb volt, mert ahogy írták már, a szél ellen is jobban véd, meg tuti, hogy nem megy be a hó sem. Ha jó méretet veszel, akkor nem csúszkál. Kisebb korában pl. pont az volt a bajom a kétrészesekkel, hogy az olcsóbb, kínai fazonoknak olyan szabása volt, hogy vagy az alja nem volt megfelelő, vagy a felseje. Ha pedig úgy mentünk, hogy nem fogunk nagyon a szabadban lenni, akkor kabát, bélelt nadrág is elég volt. Most 5 éves, tavaly már külön vettem neki kantáros overál alsót és külön téli dzsekit, mivel az oviban könnyebb úgy öltöznie, ha nem az egyrészest kell magára rángatni (mivel nagyobb, az ovónénik sem tudnak 30 gyereket öltöztetni). De idén megint egyrészest kapott, mert találtunk egyet jó árban, ami jó is rá. Emellett megint lesz azért meleg nacija, de hógolyózni, szánkózni overállban fog. :)

Szóval a legidálisabb, ha mindkettő van. Ha csak egyet szeretnél, akkor gondold végig, hogy mennyit vagytok szabadban, mennyit jártok olyan helyre, ahol esetleg többet kell öltöztetni és úgy válassz.

2013. dec. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez is nagyon igaz. És ha felveszed a gyerkőcöt karodra, nem csúszik föl a kabát? Félek hogy mindig igazgatni kell.
2013. dec. 7. 20:12
 7/9 anonim ***** válasza:

#5 vagyok

Ha nem overál volt rajta, akkor télen kantáros bélelt kordnadrágot/farmert adtam rá, így ha fel is csúszott kicsit a kabát, akkor sem volt vészes, mert nem volt kint a dereka. Meg akkor még inkább babakocsiztunk és akkor be is takartam adott esetben. Mivel már 5 éves, így szerencsére az elmúlt 1-2 évben már ritkábban kell ölbe venni, de akkor igen, felcsúszik és igazgatni kell. :)

2013. dec. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én megvettem az egyberészeset, és utána jöttem rá, hogy hülyeség. Kantáros gatya kabáttal, az a nyerő. :D
2013. dec. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk két részes van, a nadrágja kantáros. 2 éves a lányom
2013. dec. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!