Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Augusztus elején születendő...

Nórika 2000 kérdése:

Augusztus elején születendő kislánynak tudnátok írni hatalmas listát?

Figyelt kérdés
Tudnátok írni hatalmas listát hogy mit vegyek neki és mi az ami felesleges és mi az ami nem első baba így tudatlan vagyok

2019. márc. 20. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

El kell kezdeni olvasgatni a témában és szép lassan kialakul egy kép mi fontos számodra és mi nem. És akkor majd nem leszel tudatlan.


Ami nekem fontos, az lehet hogy neked hasztalan.

2019. márc. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
1 millió ilyen lista van a neten , válogass belőle.
2019. márc. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Áprilisi a lányunk, de szerintem sokban nem különbözik a lista. Ez egy kész lista volt, én is kaptam, nyilván nem kötelező minden darabot beszerezni, biztosan van olyan, ami valami szerint teljesen felesleges, vagy úri flancolás. Nekünk jól jött minden, amit beszereztünk, és ki is használtuk őket.


.Babakocsi, autós hordozó+ehhez esővédő, szúnyogháló

.Pelenkázótáska

.Kiságy+matrac, baldachin, pelenkázókomód, ruhásszekrény

.Pihenőszék (nekünk a 4moms vállt be a legjobban)

.Adamo hinta (kedvencünk lett, a mai napig használatban van)

.Babafészek (ezt addig tudod használni, amíg nem mozog aktívan, nekünk nagy segítség volt az elején, mindig abban volt, amikor éppen nem a kiságyában, vagy a hintában feküdt)

.Légzésfigyelő (nekünk olyan volt, ami egyben kamerás bébiőr is)

.Kiságyra körforgó és rácsvédő

.3 csomag pelenka, popsitörlő, pelenkakuka (ahhoz utántöltőt is célszerű beszerezni)

.babakád, hozzá újszülött szűkítő és állvány

.babakozmetikumok (mi nem a kórházit használtuk, hanem a Babéval kezdtünk, most a La Roche-Posay-t próbáljuk)

.kapucnis törölközők, kifogók

.textilpelenkák (ebből szerintem min. 20-25 db)

.vízhőmérő, babaolló (na a vízhőmérőt talán nem használtuk, inkább csak később játszott vele a lányunk)

.vízhatlan matracvédő, lepedők a kiságyba

.angolpólya (az első 2-3 hétben szeretett abban aludni)

.babatakaró (időjárástól függ, mi vettünk vastagabbat is, meg olyat is, ami külön a babakocsihoz volt)

.orrszívó (nekünk a Nosiboo vált be, de van olyan is, amit porszívóval használsz, meg olyat is, amit kézzel simán, az szerintem kb mint halottnak a csók, annyit ér)

.játszócumik (érdemes olyat venni, ami a sötétben világít, úgy egyszerűbben megtalálod, amikor a sötétben kéri)



Ha anyatejes baba lesz, akkor más kell, mint nekünk, így az ilyeneket, hogy cumisüvegek, sterilizáló felesleges felsorolnom. A ruhákat nem írtam fel tételesen, mert azt a terhességem eleje óta vásároltam, rendelgettem, így biztos voltam benne, hogy van mindenből elég. De tényleg ezeregy lista van a neten, van olyan, ami tényleg minimál, de igazából a babacuccokból határ a csillagos ég.

2019. márc. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget
2019. márc. 20. 20:30
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

Az en listam:

hordozokendo

babafeszek

gimnasztikai labda (altatashoz)

szoptatos hintaszek

6-8 szett ruha (nalunk EC-zes miatt 1 szett: h.ujju body+harisnya vagy nadrag zoknival, es 62-es merettol ehhez meg raadnek egy polot, ha mar huvosebb van).

Babaoverall (augusztusi baba eseteben 68-as meretben)

pelenkazo alatet

babahinta

1 csomag 1-es meretu pelenka

1 csomag popsitorlo

pelenkakuka+zacsko bele

autosules

kiskad

babatakaro

sved itatopohar (a cumisuveggel szemben szoptatasbarat eszkoz, ha potlas kell)


Ha nem terveztek egyutt aludni, mint mi, akkor leveheto oldalu ikeas kisagyat, matracot, 2 lepedot vennek, es ha nem tervezel hordozni, akkor babakocsit mozessel. Ha nem tervezel szoptatni, akkor MaM anticolic cumisuveg, sterilizalo, esetleg jatszocumi.

2019. márc. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ
2019. márc. 20. 20:42
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A Minimanónak is van babakelengye listája letölthető, de ha jobban érdekel akkor ajánlom hogy menj el egy ilyen babakelengye "bemutatóra" rengeteg hasznos tanácsot kapsz.
2019. márc. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!