Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Februárban születendő babának...

Februárban születendő babának mennyi és hányas ruhákat vegyek legalább 6 hónapos koráig?

Figyelt kérdés

Előre meg szeretnék venni mindent legalább fél éves koráig, de inkább 8 hónaposig. 56-os méretből már van sok ruhánk, abból már csak néhány melegebb kell. Annál kisebbet nem akarok venni, az 52-es méretnek nincs értelme szerintem, mert eleve nagyobb is lehet mikor megszületik (főleg úgy hogy én is és a párom is 185 centisek vagyunk, bár nem biztos hogy ez számít :D )

Hànyas méretet hord egy 6-8 hónapos?


2017. jún. 10. 21:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

Azt nem tudhatod, hogy hogy mekkora méretekkel fog rendelkezni.

Nekem 2 gyerekem van (ugyanattól az apától :D), az egyik 3200 gramm, 49 cm lett, a másik 4600 gramm, 56 cm. Azért érted, van különbség, nem is gyenge! :D

Éééés akkor ott van az is, hogy (neadjisten) koraszülött lesz, jó nyilván nem erre készül senki, de azért egy-két kisebb ruhát is vegyél, mert mi van ha...

Amúgy meg egyszerű, veszed sorban a nagyobb méreteket. Belenőni úgyis bele fog nőni, előbb vagy utóbb. ;)

2017. jún. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azta, tényleg hatalmas különbség :D Oké, akkor veszek néhány 52-est is. Köszi!
2017. jún. 10. 22:09
 3/13 anonim ***** válasza:
14%

Biztos nem vennék 50-est (52 nincs).

3300/49-el született lányomra fel se ment az 50-es (egyet kaptunk ajándékba). 56-os jó bő volt, de csak kerek 1 hétig. 1 hónap alatt ki is nőtte.

6 hónaposan a 74-est kezdte.

2017. jún. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ezért gondoltam én is az 56-ra, mert nem baj ha nagyobb egy kicsit.
2017. jún. 10. 22:20
 5/13 anonim ***** válasza:
21%

Én csak 56-ost és 62-est vettem.

Az ember nem tudhatja (nekem első gyerek), hogy melyik ruhadarabok praktikusak, melyikek nem, szerintem felesleges 6-8 hónapos koráig betárazni, mert ha valami nem válik be, akkor az több méretben is megy a kukába. Ráadásul rengetegszer van leárazás, érdemes azokat kihasználni.

2017. jún. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
16%
56-osból ne vegyél sokat, általában 1 hónap alatt kinövik.62, 68, 74 ezekből vegyél.Kb.3 hónapig jó egy méret.Ügyelj arra is, hogy pl.68-ast már meleg időben fog hordani.
2017. jún. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%
6-os vagyok.Célszerű a lába közt patentos ruhákat venni, megkönnyíti a pelenkázást.
2017. jún. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
33%
Én februári babának inkább csak 56-os és 62-es ruhákat vennék előre. 68-as méret átlag 3-6 hós méret de vannak különbségek így én max rövid ujjú body-t vennék 68-ast előre, az jó lenne tavasszal nyáron és ősszel is. Az én fiam pl 4-5 hónapos kora között simán kinőtte, pedig 51 centivel született, mi is magasak vagyunk a férjemmel amúgy.
2017. jún. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
42%

Nekem is mindenki azt mondta, hogy ne vegyek 50-est, mert max 2 hétig tudom ráadni, vagy már eleve nem is lesz jó. Na, született egy 2850g-os 50cm-es babàm. Az 56-os ruhákban elveszett. Vettem pár 50-es, ezeket majdnem 2 hónapos koráig hordta. Utána lett egy növekedési ugrása, az 56-os ruhákat konkrétan 2 hétig tudtam ráadni és utána már 62-es kellett. Szóval szerintem ha veszel 1-2 50-est az jó. Nem èrdemes előre sok mindent bevásárolni, nem tudhatod, hogy mekkora lesz, milyen ütemben fejlődik. Én nagyon sok mindent nem adtam rá, amit előre megvettem. Mert kiderült, hogy nem praktikus, nehéz ráadni stb.

Az én lányomnak 2 hónapra előre nem merek vásárolni, nemhogy fél évre.

Most 8 hónapos, 74-80-as ruhàkat hord.

Én a helyedben biztos nem vásárolnék be nagyon!

2017. jún. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
42%
Én is ls a párom is nagyon magasak vagyunk, a lányunk és a fiunk is 8 hónaposan 68-as ruhákat hordott, ismerős "nagy" szülős gyerekek ilyenkor már 80-asnál tartottak. Első gyereknél óvatosan váaárolnék, másodiknál már lehet következtetni az elsőből.
2017. jún. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!