Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » 5 éves kislányunk még mindig...

5 éves kislányunk még mindig az anyjával/párommal alszik egy ágyba, hogy szoktassunk külön ágyba?

Figyelt kérdés
2021. aug. 24. 18:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Mióta és miért?
2021. aug. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
"Gizike, ezentúl a szobádban alszol, elég nagy vagy már. Jó éjt."
2021. aug. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, most milyen a szobája/ágya, de sokat segít, ha maga rendezheti be, választhat ki nagylány ágyat, választhatja ki a huzat mintáját, pl.ha szereti a Jégvarázst, akkor olyan mintájú huzat, meg választhat egy szép lámpát az ágya mellé, ha bevackolja oda a plüsseit, hogy ne egyedül aludjon, ha befekszik az ágyába, és ottmarad vele az anyukája, míg elalszik, és ha átmegy este, visszakíséri, és vissza teszi az ágyba, akár marad vele egy kicsit (ezt kellett volna 1 éves kora körül).
2021. aug. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell alakítani egy esti rutint, aminek a vege az, hogy külön ágyban alszik. Beszélj vele, hogy úgy gondoljátok már nagy arra hogy veletek aludjon és ajánlj fel helyette valamit pl: olvasol neki helyette a levekvéskor egy mesét.
2021. aug. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Bár nekem kissebb volt, én úgy csináltam hogy mindig messzebbre mentem.

Meseolvasás az ágy szélén. Van h elaludt, de mikor nem, akkor leültem az ágy mellé és vártam.

Másnap már a szoba közepén ültem, aztán az ajtóban, majd az ajtó előtt, de belógott a lábam

Végül az ágyamban.

Ha átjött visszakisértem és visszaültem oda ahol elalváskor voltam.

Nem könnyű. Volt h 1 órát is ültem a sötétben.

De végül is bejött.

Kitartás

2021. aug. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Jah és kapott ajándékot, mikor sikerült egy hétig külön aludnia.
2021. aug. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%
Azért ne csináljunk úgy mintha hülyegyerek lenne. 5 évesen már van elég esze ahhoz, hogy felfogja, hogy nagylány nem alszik az anyjával (eddig se kellett volna, mindegy).
2021. aug. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%
Minek szoktattad oda?
2021. aug. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

A gyereknek jót tesz ha a szüleivel alszik, ezt nem rontottátok el ne aggódj.

De mivel a ti igényetek most ütközik a kicsiével, ideje egy új határt húzni finoman.

Technikailag tökéletes amit leírtak, hogy rendezhesse be a szobáját, legyen egy elalvási rutin (pl. Vacsi, fürdés, fogmosás, meseolvasás), majd anya fokozatosan távolodjon ahogy leírták. Az első egy-két éjszaka az se baj, ha egy matracon ott alszik a gyerekkel.

Kell majd egy kis idő, de nyugi nem lesz nehezebb mintha 1 évesen raktátok volna át.


(Én is sokáig aludtam anyuékkal és csak annyi "bajom" lett belőle, hogy nyaranta imádtam hétvégenként a haverokkal egy kupacon aludni)

2021. aug. 25. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Egy élmény olvasni egyesek elmés hsz-ét.

Nagyon sajnálom h bacatlanok vagytok.

És h ennyire sz@r az életetek!!!

2021. aug. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!