Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Mennyi idős kortól lehet...

Mennyi idős kortól lehet igazán használni?

Figyelt kérdés

Pár hét múlva lesz meg az első gyermekem, vettem neki egy kis elektromos hinta ágyikót ahol a leírásban azt írta 0 héttől használható. 9 kg ig. Megmutattam örömömben valakinek aki azt mondta, hogy ezzel tönkre fogom tenni a hátgerincét és csak 3 hónaptól odafele szabad használni. Tényleg így van? Annyi tanácsot kapok mindenkitől, hogy nem tudom mi az igaz és mi nem.

[link]


2021. szept. 18. 16:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Ismerd meg a babádat, próbáljátok ki és meglátod. A legjobb tanács, amit adhatok, hogy ne figyelj senki másra, csak magadra és a babádra. Mindenki olyan nagyon okos, ha más gyerekéről van szó, aztán a sajátja meg úgy sikerül, ahogy (már ha van neki egyáltalán). Nem érdekes senki véleménye.
2021. szept. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Természetesen a legjobbat akarom a babámnak, és még az kellene hogy elferdüljön a gerince. Van gyereke az illetőnek, de egyszer ha a hinta újszülötteknek van kitalálva akkor nem értem...
2021. szept. 18. 16:43
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A legelső felismerésem az volt, hogy hiába halad a tudomány és minden rekordsebességgel, a gyereknevelésben nincsenek egyetértések.


Sem az eszközök, sem a szokások, sem a táplálás, altatás, öltöztetés, mozgatás, sorolhatnám reggelig, semmiben sem. Ezért mondom, hogy neked kell kitapasztalnod, szereti-e a hintát a babád. Ha nem kényelmes neki, rögtön tudni fogod. El fogja mondani.

2021. szept. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem használhatod születés után is, de általában nem erre van szüksége egy újszülöttnek, éjszaka ne ebben aludjon, hanem kiságyban, párna nélkül, de ha 1 órát benne van naponta a hintában, szerintem nem baj, egyébként 3 hónap hamar eltelik és akkor már több dolog érdekli a babát, pl. hinta, játszoszönyeg.
2021. szept. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Kb. olyan, mint a babahordozó, van aki szerint nem szabad sokat használni ilyen pici babánál, én viszont abban sétáltattam két hetes korától, mert csak abban volt csöndben, nincs baja a hátának.
2021. szept. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Használhatod újszülött kortól, de ne sokat legyen benne, inkább szőnyegen hason, ha egyáltalán le tudod tenni, az se lepjen meg, ha csak a kezedben akar lenni. Nem lehet elkényeztetni egy kisbabát, nyugodtan fogd (és legyen cicin) amikor és ameddig csak akarod. Persze ha nem akarod, akkor nem kell, de inkább a földön legyen akkor sokat.
2021. szept. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz baja a gerincének, nyugodtan használhatod. DE! az újszülött babának a legjobb az anya közelsége ezt ne feledd. És fontos a változatos póz használata, mármint háton, hason, oldalt fektetve. Ha a hátán fekszik forgasd a fejét egyszer jobbra majd balra
2021. szept. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is volt ilyenünk. Akkor tettem bele ha ebédet, vacsit akartam készíteni, vagy fürödtem. Oda tettem magam mellé, így láttam ha valami nem ok. Max 20 percet ha volt benne. Azután megunta. Amúgy kb 3 hónapos koráig tudtuk használni, mert utána dobott egyet magán és már csúszott is ki belőle. 🤷‍♀️ De addig elég hasznos volt számunkra. És a gerince is köszöni, jól van. Most 11 hónapos és magától jár.
2021. szept. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Jó olyan tapasztalatokat és tanácsokat hallani amik nem ,,okoskodások" meg ,,én úgyis jobb anya vagyok mint te valaha leszel" szándékkal érleznek felém.
2021. szept. 18. 21:01
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyenem volt, szintén nagyon örültem neki. Aztán a gyerek meg úgy döntött, hogy utálja, ő rajtam lakott nagyon sokáig. Rokonnak adtam, ott meg abban aludt csak jókat a kislány napközben. Szóval a babán is múlik a dolog.
2021. szept. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!