Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Mik azok a tiltólistás dolgok,...

Mik azok a tiltólistás dolgok, amik forgalomban vannak, népszerűek de inkább ne vegyek a babámnak mert káros?

Figyelt kérdés
2022. szept. 27. 20:56
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
81%

Ja a pihenőszék káros, ha folyamatosan abban van, viszont ember legyen a talpán, aki egyedül van egész nap a babával és mondjuk visít a gyerek ha az ágyában van, mint az enyém. Amúgy a dévényesek szerint már az is káros lassan ha lélegzik a gyerek, az is korlátoz a mozgásban, pedig nagyon hiszek a szakemberekben, de azért néha sok. Ennyi erővel a járóka is káros, mert csomóan bevágják oda a gyereket had üvöltsön 🤷‍♀️


Egyébként tudományos tény, hogy a bébikomp és a kenguru káros, de a pihenőszékről semmi ilyen nincs. Ezen kívül a rugós babahintát tenném hozzá, ami tény hogy nem jó a babának. Ami szintén kérdéses a rácsvédő, plüssfigurás cumi és a borostyán nyaklánc. Ezeket is veszélyesnek tartják, de szerintem ez azért szülői kompetencia.

2022. szept. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
71%
Rácsvédőből van az a súlyos, fonott fajta, az nem veszélyes
2022. szept. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
86%

#12

A pihenőszék káros, ha abban "nő fel a baba". Ahogy a bogyó és babóca is káros, ha a tv neveli a gyereket.

De ha a pihenőszékben megnéz egy bogyó és babócát, ha el kell szaladnom mosdóba 10 percre, az nem károsabb mintha abban a 10 percben a kiságyban ordítana.


Senki nem hordozza a gyerekét napi 10 órában, fizikailag kipurcanna.

Ha elviszi sétálni, túrázni, abban altatja, vígasztalja, bevásárol stb. és minden nap 4 órát fel van kötve a baba, akkor is még ott lesz napi 20 óra szabad mozgás. (de kétlem h a többség napi 4 órában cipelné a gyerekét).


A túl sok játékkal egyet értek. Mindig max 3 játék volt a babám előtt. Aztán felfedezte h milyen jó pakolni, úgyhogy most ki van rakva a doboz játék.... majd ki kell találnom mit pakoljon egész nap, mert szerintem se jó ha túl sok játék van elől.

2022. szept. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
74%
12. Na én azt is olvastam, hogy azzal is fulladt meg gyerek…komolyan mondom, mindig lesz valami, ami arra vár, hogy megölje a gyereket😄
2022. szept. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
39%
Azért ez gáz, hogy aki leírja a tapasztalatát, vagy, hogy mit mondtak neki, az le van pontozva...
2022. szept. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
70%

11-es!


4-es vagyok. Nevetni fogsz, le is leszek pontozva, de szintén ez a dévényes mondta a járókára is, hogy ne használják. Indoknak azt mondta, hogy azért mert megkapaszkodik benne a gyerek, és feláll, pedig még nem kéne.

2022. szept. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem létezne pihenőszék, akkor én már nem élnék.Nyilvánvalóan nem reggel beleteszem,este kiveszem a babát,de én egyedül vagyok vele itthon,az apja dolgozik, és nem helikopterkednek itt a nagyszülők se,még ök is dolgoznak.Szerintetek hogyan mennék el pisilni,vagy enni,ha nem tenném bele?Manapság már minden káros.Mindenből a mértékre kell figyelni és ennyi.A hordozás meg nem káros.Utolsó a járókára meg🤣jóhogynem már óvodáig nem állhat fel az a gyerek.Ha fel tud állni magától, akkor semmi baja nem lesz tőle.Nyilván nem kell 6 hónaposan járni tanítani,de ne már.
2022. szept. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
89%
16-os vagyok, igen utolsó egyetértek veled. Én csak azt írtam le, amit másoktól hallottam. Nem tudom, régen nem kerítettek ekkora feneket szerintem az ilyen dolgoknak, most már talán kezdenek túlzásokba esni...
2022. szept. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Igen szerintem is.Oké vannak dolgok amikre rájövünk,hogy valamiért mégsem jó,pl a bébikomp.Tök logikusan meg van fogalmazva hogy miért káros,meg is értem,meg azt is,hogy a kengurunál miért jobb egy csatos hordozó pl,de hogy már járókába se rakhatod,meg úgy egyáltalán az autós hordozóba vagy a pihenőszékbe amég wc-zel,na az már túlzás.Legutóbb azon szörnyűlködtek,hogy a kislányom úgy alszik el,hogy szopja az ujját.Merthogy majd előre áll a foga.Hát most akkor mit csináljak?A 3 nagy se az ujját nem szóltam,se cumi nem kellett,ő erre rászokott.Adtam neki cumit amúgy,de csak öklendezett tőle.Most 8 hónapos,és kezdi magától elhagyni ezt a szokást.Szóval újabban minden káros,semmit nem szabad,azt viszont nagyon.
2022. szept. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Csak arra reagálnék, hogy "régen" nem kerítettek a dolgoknak ekkora feneket. Dehogynem.:) Anyukámnak megvan a Pikler Emmi: Anyák könyve 80-as évekbeli kiadása, az pl.azt írja, káros az etetőszék, mert nem tud a baba önállóan ki-be járni belőle. A cumi is káros, szopja inkább az ujját. A hordozásról a szerző nem hallott (szerencsére), de a babát felvenni és ringatni iszonyat káros szerinte.

Minden kornak megvan a maga kattanása.

2022. szept. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!