Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire káros bimbóvédővel...

Mennyire káros bimbóvédővel szoptatni abban az esetben, ha túl pici a mellbimbóm?

Figyelt kérdés
El lehet hagyni? A babám nem tud nélküle ráfogni, túl pici és sokszor ellapul.
2022. szept. 10. 16:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A legkisebb méretű bimbóvédőt használom.
2022. szept. 10. 16:25
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem igazán értem. Nem a bimbóra kell ráfognia, mert az nem jó technika. Fájdalmat okoz és nem is tud úhy hatékonyan szopizni. A bimbóudvart kell bekapnia, ahhoz meg a kicsi bimbó pint ideálisabb, mint a parizer.
2022. szept. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Kire nézve káros? Ha úgy tud szopni, akkor szopjon úgy, ameddig szükséges.
2022. szept. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Voltál szoptatási tanácsadónál? Ha nem ajánlom, sokat segíthet.
2022. szept. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, ugyanez a helyzet nálam is.

Én 4 hónapja szoptatok bimbóvédővel, gond nélkül. Szintén a legkisebbel. A baba súlygyarapodása meghaladja a havi 1000 grammot, nem jött be a "kevesebb stimulációt kap a mell, kevés lesz a tej" jóslat sem.


Igen, 2 szoptatási tanácsadóval is próbálkoztunk, és nem,nem tudtak érdemben segíteni. Nem, sem a bibókiemelő, sem a "fejj előtte, az kiemeli" nem jött be. C-fogás hiába, akkor is túl kicsi.


Mostanában sikerül védő nélkül is szopiznia, de ehhez közel 4 hósnak kellett lennie, addig egyszerűen túl pici volt a szája az én adottságaimhoz.


#2. Részben butaság, amit írsz:"a kicsi bimbó pont ideálisabb, mint a parizer." A kicsi bimbónak a nagy bimbó az ellentéte, nem a 'parizer' bibóudvar. A kis, lapos mellbimbó igen is nagy nehézséget okoz, hiszen arra rákapva szippantja be a bimbóudvar egy részét is. Ha a bimbó kicsi, akkor a baba nem talál 'fogást' a mellen.

2022. szept. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én végig azzal szoptattam. Szerintem egy áldás ez a találmány.
2022. szept. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is bimbóvédővel szoptattam 1.5 évig, nekem nagyon fájt anélkül szoptatni. Semmi gondunk nem lett belőle.
2022. szept. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nektek nem nyelt sok levegőt mellette?
2022. szept. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vettem észre, hogy sok levegőt nyelt volna miatta. A legkisebb méretűt használtuk.
2022. szept. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is kicsi volt a bimbóm, rá tudott fogni, de nem "tudta", hogy most szívni kéne. Bimbóvédővel szépen evett. 4 hós kora körül hagytuk el, úgy, hogy egy-két hónapon keresztül hol használtuk, hol nem, néha a szoptatás elején kellett, néha a végén, a vége felé már csak éjszaka.
2022. szept. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!