Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Mi a legfontosabb dolgok,...

Mi a legfontosabb dolgok, amiket érdemes megvenni mielőtt megszületik a gyermekem?

Figyelt kérdés
Nem akarok fölösleges dolgokat venni, ezért kérem írjátok le hogy mik kellenek, köszi:)

2013. szept. 10. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
babaolló,ruhák,pelenka,ápoló szerek,mi vettünk légzésfigyelőt(engem megnyugtatott),valami hintázós pihenőszék,vegyél egy tápszert előre,biztos ami biztos,ahhoz nyilván cumisüveg(én a nuk etetőcumisat ajánlom mert nem nyel vele annyi levegőt),textilpelus,babakocsi,babahordozó.kiskesztyű...ilyesmire gondoltál?
2013. szept. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen, meg pl szobába bútorok, meg ezek a kütyk hogy cumifőző és egyebek mi az ami szükséges?
2013. szept. 10. 10:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a tápszer a szülés előtt felesleges. Rengeteg féle van, ha majd kell már az első hetekben akkor vagy már a kórházban kapsz receptet vagy a gyerekorvos javasol. Legalábbis nekünk már a kórházban felírták. Kell kiságy, lepedő, takaró+huzat, esetleg hálózsák (nem tudom mikorra vagy kiírva), pelenkázó - ha nem olyan az ágy, bár egy kanapén is tisztába lehet tenni. Legalább egy szekrény a ruháknak. Popsitörlő-nekünk ezt már a kórházba is vinni kellett. Törölköző.
2013. szept. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A cumikat, üvegeket forró vízben is ki lehet főzni. nem kell külön spéci gépeket venni, ezzel már spóroltál is. Nekem merev falú pelenkázóm volt, amit a kiságyra lehet tenni. Egy komódot vettem a baba ruháinak, persze ez később pici lesz:)

Ami fontos: kiságy, pelenka, a gyógyszertári ápoló szerek, textilpelenkák, esetleg egy mellszívó, popsitörlő, babaruhák, babakocsi, orrszívó, orvos által felírt lázcsillapító kúp, gézlap, fürdető kád. Most hirtelen ennyi.

2013. szept. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi sem vettünk semmi feleslegeset.

Kiságy, lepedő, még párna és paplanja és rácsvédő sem volt (ill. ez volt, mert kaptuk, de huzatot nem vettünk rá), ugyanis hálózsákkal takarózott, párna meg pici korban még nem kellett neki, ha fázott,a hálózsákra rátettem még egy puha plédet. Kiskád, kifogó, babakocsi, piperekészlet (lázmérő, fésű, olló). Orrszívó, lázmérő, ruhák: harisnya, rugi, hálózsák, overál, zokni, body, pulcsi, kis sapik. Cumisüveg, 1 cumi, textilplelus, pelenkázólap, popsikrém, popsitörlő, pelus, eldobható pelenkázóalátét, alkohol, sebhintőpor, steril géz és vatta, meg babaolaj. Később kapott ilyesmiket, hogy zenélő forgó, éjszakai világító-zenélő, szundikendő, pihenőszék...

2013. szept. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt egész jól le van írva, hogy mit célszerű beszerezni:

[link]

2013. szept. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves 3-as!!!Azért javasoltam a tápszert mert nem minden kórházban írják fel!Nekem is egy barátnőm javasolta hogy vegyek és jól is jött mert az éjszaka közepén egyik percről a másikra elapadt a tejem...pár nap alatt megint lett de addíg jó volt és nem kellett ügyeletre rohangálni.
2013. szept. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!