Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Gyerekszoba fal szín dilemma?...

Gyerekszoba fal szín dilemma? Szerintetek?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam két fal szép zöld a 3-dik hosszabb fal zöld sárga csíkos, a 4-dik ablakos fal pedig sárga. Szép lenne ez? Csíkokkal is gondban vagyok, függőleges vagy vízszintes legyen? Széles csíkokra gondoltam.
2014. márc. 25. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia Kedves Kérdező!


Szerintem szép lenne, ha 3 fal színe zöld lenne, a negyedik pedig zöld-sárga csíkos. Függőleges csíkozással. Én így csinálnám meg. A többi falon / falnál lehetne sárga kiegészítő. Pl. a sárga csíkos fallal szemben sárga függöny. Vagy ha teli fal, akkor sárga kép(ek) a falon. Esetleg sárga kerettel a gyermek fényképei.


Ahogy Te leírtad számomra(!) túl sok lenne. Nem "logikus".

2014. márc. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ahogy leírtad, az nekem sok lenne. Ha csak az egyik fal lenne csíkos vagy egyik más színű szerintem az nagyon szép lenne.

2014. márc. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
3 fal zöld, az ablakos fal meg sárga?
2014. márc. 25. 19:30
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia. Nem tudom, hogy mennyire hiszel az ilyesmikben, de anno csecsemogondozason tanultuk, hogy nem erdemes zoldet valasztani babaszoba fal szinnek ugyanis beinditja a gyerekeket, beporgeti oket.
2014. márc. 26. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jó nagy hülyeséget tanítottak neked csecsemőgondozás címén :))) A zöld kifejezetten jó babaszobába. Nyugtat, kiegyensúlyoz. "Mellékesen" a sárgával kifejezetten meleggé teszi a szobát.


Függőleges csík: magasítja a szobát.

Vízszintes csík: tágítja a teret.

Ez alapján válassz. És minél szélesebb a csík, annál erőteljesebb a hatás.

Ami szerintem jól mutat: 2 zöld, 2 csíkos

Vagy: 3 zöld, 1 csíkos

A csík-sima-csík-sima nem biztos, hogy jól mutat, de persze attól is függ, hogy mennyit takarnak a bútorok!

2014. márc. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Az én gyerekeimnek almazöld a szobájuk. Éjjel 11 órát alszanak egyhuzamban. Sőt délután is simán alszanak 2 órát. Pedig a nagy 6 éves. :)
2014. márc. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A bútor az egyik hosszú zold falon lennének. A szembe hosszú fal lenne a csíkos, nagyon széles csíkos. Most már a kérdés, hogy a másik két rövid fal milyen színű legyen. Az egyik rövid tuti zold , a másik (ablakos) sárga, de elbizonytalanítottatok. Lehet túl sok. Eredeti elgondolás szerint, mivel sárga-zöld csíkos a hosszú fal, azt hittem jól áll majd, ha egyik oldalt zöld a fál , másik oldalt sárga. :)


A régi szobájuk is sárga zöld volt, csak felül volt sárga, alul zöld és közte bordűr. Most már nagyobbak a gyerekek, nem lesz bordűr. De maga a színkombináció nagyon szép volt.

2014. márc. 26. 14:58
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát négyes, ilyen jót rég nevettem, de komolyan! Írd már meg, hogy hol tanultál, hogy attól a sulitól óva intsek mindenkit! A zöldnek köztudottan nyugtató hatása van, azért ilyen színűek a műtők, és gyakran a kórtermek is...
2014. ápr. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem ha vizszintesen fested optikailag tágitod a szobát ha függőlegesen akkor meg optikailag agasabbnak tűnik.párom szobafestő:D
2014. ápr. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem szép lenne :)
2014. ápr. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!