Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Légzésfigyelő készülék mennyir...

Bettybabus kérdése:

Légzésfigyelő készülék mennyire ajánlott kisbabákhoz? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy volt akinél életet mentett, de olyat is, hogy a téves riasztások miatt a frászt hozza az emberre.

2014. jún. 2. 13:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Így igaz, van hogy életet ment, van hogy csak felesleges idegeskedést és bosszúságot okoz. De az esetek túlnyomó többségében a használat során egyszer sem riaszt.
2014. jún. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon ajánlott. Én úgy voltam vele, hogy inkább hozza rám a frászt párszor mert tévesen riaszt, mint egyszer, ha baj van, ne vegyem észre és meghaljon a gyerekem. Nálunk ez anno az alapdolgok között volt.
2014. jún. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Hát én azt mondom, inkább hozza rám a frászt feleslegesen,mint baj legyen.


3 gyermekem van, sose használtuk a légzésfigyelőt, de én nem altattam másik szobában. Folyton köztünk aludt, vagy a kiságyában, ami az ágyam mellé volt tolva. Napközbeni alvásnál is gyakran bejártam a konyhából megnézni, veszi-e jól a levegőt. Aki úgy érzi, hogy külön szobába tenné a kicsinyét, az mindenképpen vegyen egy ilyen készüléket. De márkát nem tudok ajánlani...

2014. jún. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Inkább százszor hozza rám a frászt ok nélkül, minthogy békésen aludjak, mikor megfullad a baba.
2014. jún. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%

A légzésfigyelő hasznos LEHET bizonyos kórképekben: pl. reflux, koraszülés utáni légzésdeficit, stb. Azonban a klasszikus hirtelen csecsemőhalál ellen vajmi kevés haszonnal tudod bevetni, szóval ilyen illúziók ne legyenek (az ugyanis a légzőközpont reflexes leállása a központi idegrendszer fejlődési rendellenessége miatt, olyankor a szakértő team által végzett újraélesztés is max. 5%-ban lehet hasznos).


Szóval: lehet venni, de anélkül is felnő a gyerek, mi pl. nem vettünk (én szülésznő vagyok, a férjem orvos, sokakat kérdezgettünk, mielőtt így döntöttünk).


A fentiekből következik az is egyébként, hogy ha az apnoe ébresztgetésre, óvatos rázogatásra megszűnik, és az akár már kékülő gyermek újra levegőt vesz, akkor nem fenyegetett a SIDS, hiszen azon ilyen jellegű beavatkozás nem segít.


Ha akarsz, vegyél, de végezd el az újraélesztéshez kapcsolódó tanfolyamot.

2014. jún. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%
3.-nak: éppen a szülőkkel egy ágyaban alvás pl. az óriási rizikófaktora a SIDS-nek, szóval nem túl jó ajánlás, hogy aludjon vele egy ágyban.
2014. jún. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Persze vannak pro és kontra vélemények, tapasztalatok. Én örültem, hogy volt, kicsit megnyugtató. Első gyereknél pláne. De miután elkezdett rodeózni éjjel az ágyba, jó párszor a frász jött ránk..na, akkor ki is szedtem.
2014. jún. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! Én is úgy gondolom, hogy egy felől megnyugtat, főleg, hogy első baba, és inkább riasszon feleslegesen, mint baj legyen. De a csecsemő lélegeztetés és újjáélesztés ismeretek is szükségesek a hatékonysághoz.
2014. jún. 2. 14:03
 9/16 Margit84 ***** válasza:
100%
Szerintem inkább frászt hozzon... csak nagyon röviden '90-es évek eleje. Unokatestvérem 4 hónaposan egyszerűen elaludt (bölcsőhalál). Aztán pár évvel később született egy újabb baba a családban, nagyon féltek, nehogy megismétlődjön, Pesten kivizsgálták a Heim Pálban, minden ok, de akkor adtak ott légzésfigyelőt egy évre az előzmények miatt (akkor még csak olyan létezett, hogy az érzékelőt a bőrre kellett ragasztani). És mivel a szomszédban laktak családi házban, ha kint aludt a pici, és beriasztott, még mi is futottunk a szomszédból, nehogy mégegyszer előforduljon ez a tragédia... Nem kell a legérzékenyebbre állítani ami azthiszem, hogy 10 mp hanem kicsit nagyobbra de legyen....
2014. jún. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
38%
Kedves 6os ezt nagyon rosszul tudod! Kicsit nezzel utaba, h azoknal a nepeknel ahol termeszetes az egyuttalvas nemhogy nem fordul elo a SIDS, de meg szavuk sincs ra! Az anya legzese osztonosen fent tartja a babaet is.
2014. jún. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!