Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet baja a babának, ha...

Lehet baja a babának, ha olyan gyógyszert vettem be többször, ami az utolsó 3 hónapban nem ajánlott?

Figyelt kérdés
Xiloxot vettem be néha, de csak fél tasakkal, hetente - kéthetente összesen 1 tasakkal max. Sajnos nem olvastam, hogy nem lehet az utolsó 3 hónapban szedni, de csak ez csillapította a fogfájásom. 36 hetes múltam.
2014. jún. 2. 09:50
 1/3 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Lehet, de nem feltétlenül.


A legtöbb gyógyszert azért nem ajánlják terhesen, mert nincs meg a szükséges klinikai vizsgálat terhes nők körében, hogy ki lehessen jelenteni, hogy probléma nélkül szedhető.

2014. jún. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugyan azt írtam volna mint az első... :)

Én Dalacint szedtem foggyulladásra az első 12 hétben (2 héten keresztül), a nőgyógyászom rábólintott és azt mondta hogy nem lesz baja a babának.

Ne aggódj, nem lesz baj!

2014. jún. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az utolsó hónapban teratogenitás már NINCS, hiszen mindene kialakult a babának. A méhlepény lehet kicsit áteresztőbb, tehát ami korábban nem ment át rajta, az esetleg már átférhet, és fölöslegesen a babának molekuláris mennyiségben sem akarunk gyógyszert adni, hiszen nem neki van rá szüksége.

Ilyenkor leginkább azonban az a szempont, hogy bármikor megindulhat a szülés, és ebben az esetben komplikációt okozhat az adott szer (utolsó hónapban ugye már a mezei magnézium is.) Pár gyógyszer okozHAT kisebb-nagyobb problémát a tüdőérésben vagy a véralvadásban, tehát ha beveszed, 2 óra múlva beindul a szülés és mondjuk vérzékenyebb vagy, az nyilván senkinek nem tesz jót. De ha az utolsó (fél)adag bevétele óta 2-3 nap már eltelt, akkor egészen biztos lehetsz benne, hogy elmúlt a "veszély" - ha volt egyáltalán valaha, és a babában semmiféle kárt nem tettél.

2014. aug. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!