Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Hány négyzetméteres szobában...

Hány négyzetméteres szobában fér el kényelmesen két gyerek?

Figyelt kérdés
A tiétek mekkora?
2014. júl. 8. 07:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy idősek otthonában a törvényileg megszabott 6m^2/fő a minimum, szóval 12m^2 a minimális élettér két főnek. Szerintem ez gyerekeknél sincsen máshogy.
2014. júl. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem csak m2-től függ, de a 12 amit az előző válaszoló írt, elég jónak tűnik.

Azért az sem mindegy, mekkora gyerekről beszélünk. Más teret igényel két játszó 0-5 év közötti gyereket, és mást két iskolás.

Nálunk kb 8 m2 a gyerekszoba, egyelőre csak egy gyerekünk van, de ide nem is tervezünk másodikat.

2014. júl. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én is 12-re gondoltam!

Egyébként 5éves kislány mellé születne kistestvér. Az első pár hónapban a mi szobánkban aludna a pici, később kerülne a tesó mellé.

2014. júl. 8. 08:14
 4/9 anonim ***** válasza:
nálunk 12m2, hosszúkás szobában vannak, és már elég szűken vannak, pedig még csak 4,2 évesek.
2014. júl. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekünk 20m2 a gyerekszoba, 4 éves a nagy,2 hónapos a kicsi,így is van hely bőven játszani,ha majd a kiságy kikerül,mert az pelenkázóval együtt hatalmas,még tágasabb lesz. Szerintem ekkora szoba elég két gyereknek.
2014. júl. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szülő, de még élénkek az emlékek gyerekkoromból így gondoltam írok. Gyerekfüggő, testvérem és köztem ugyanannyi korkülönbség van mint a nálatok tervezett, 16 négyzetméteren sem voltunk képesek elférni onnantól kezdve, hogy elkezdett járni. Egy kis lyukba is szívesebben költöztem volna, minthogy vele lakjak egy szobában. Maga volt a megváltás, amikor különszobát kaptunk.


De van olyan ismerősöm, aki egy akkora szobában lakott a testvérével ahol csak egy emeletes ágy, egy íróasztal és két kisebb komód fért el. Náluk alig volt súrlódás, hiába kamaszkorukig kellett egy szobában lakniuk.

2014. júl. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
2 négyzetméter tökéletes.
2014. júl. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha ellenkező neműek, az is szempont. Két fiú esetén a kicsinek egy csomó mindent nem kell megvenni. Ha lány az egyik, akkor neki lesznek lányos játékai (barbie-vár, mini-konyha, babák, hasonlók) extra helyet foglalnak. Ha nagyobbak lesznek, akkor az intim tér megléte miatt kell, hogy nagyobb legyen a saját helyük.
2014. júl. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Állítva 1 m² bőven elég, fektetve kicsit több.
2014. júl. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!