Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Ágyneműhuzat nem kell a...

Ágyneműhuzat nem kell a babának? A szettek, amiket néztem, mind huzat nélküliek!

Figyelt kérdés

Nézzétek pl. ez: [link]


Nagy vásárolgatásban vagyunk :) Szóval én azt gondoltam, kell paplanhuzat és párnahuzat, hiszen a bukást stb-t könnyebben ki lehet így mosni. De ha meg külön kell megvenni a huzatot, akkor miért ilyen szép színes a takaró és párna ami a szettben van és miért nem sima fehér? Nem fog átütni a paplan mintája a huzaton? Egyébként májusi babánk lesz, ez a szett amit belinkeltem, akkor már meleg lesz ugye..?


2015. jan. 5. 13:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Újszülöttnek még semmilyen párna nem kell a feje alá, legfeljebb egy félbehajtott textilpelenka. Nekünk ilyen mintás paplanunk volt, 2 darab, és azt egyben mostam ki, az egész babapaplant tettem a mosógépbe. Nem lesz meleg még májusban ez a szett, általában nem nagyon vastagok ezek a takarók.
2015. jan. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%
Nem kell neki ágynemű. SOkáig csak belekavarodik, veszélyes. Egyáltalán semmilyen.
2015. jan. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló! Úgy érted huzat nem kell neki, vagy az ágyneműre (paplanra) gondolsz? A párnát igen azt tudom hogy amíg még nagyon pici elég a textilpelus, de csak be kell takarjam majd valamivel!
2015. jan. 5. 13:34
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

3 és 5 éves unokáim még mindig hálózsákban alszanak.

Gyerekeknek a legjobb , nem takaróznak ki és nagyon kényelmes. A fejük alatt sincs párna. Így szokták meg.

2015. jan. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A legpraktikusabb ha hálózsákban altatod (évszakbak megfelelően van vastag bélelt, vékony pamut, ujjatlan, osszúujjú, stb.). Én nem is vettem ágyneműt. Nem tud kitakarózni, nem tud belecsavarodni, stb. Ha textilpelenkát teszel a feje alá, azt is ki kell feszíteni (két oldalt a matrac alá teszed).
2015. jan. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mi se vettünk ilyen ágyneműt. Fejük alá textilpelus került, hálózsákban aludtak és többféle vastagságú pléd van itthon, azokkal takartam őket.
2015. jan. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy én vagyok tudatlan, ezt a szettet nem ismerem, de amikor mi vettük akkor baldachin, rácsvédő, párnaHUZAT, takaróHUZAT volt benne, és ahhoz kellett venni a párnát, és a takarót.

Különben kb. amíg használtuk a baldachint, meg a rácsvédőt, addig nem használtuk a kispárnát, takarót. Így igazán nem volt egyben értelme a szettnek :)

2015. jan. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%
Nekünk van/volt ilyen szett. De kb 6 honapos koráig csak textil pelus volt a feje alatt . Utanna egy nagyon vékony baba párna ami a szett hez volt . De akkor mar. nem használtuk a légzésfigyelőt , meg mar állt, ült a lanyom a textil pelust nem szerette mar ilyenkor mert összegyűrte stb. Most 14 honapos , most kapott egy wellpur gyerek párnàt na azt nagyon szereti :D ágynemű huzat viszont nekem volt felhúzta mar az elejétől kezdve , mert ha bukott vissza tejcsit akkor csak lehúzta, es kimostam . Teli baba volt igy nehezen száradt volna, meg ha minden nap bukik akkor nem mosható, a paplant folyamatosan. Na mindegy szoval az volt felhúztam neki. Volt 3 szett ágynemű huzat azt cserélgettem :)
2015. jan. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Paplant újszülöttnek nem vennék. Ha a fejére kerül, megfullad. Néhány hónapos korban meg simán kifordul alóla, lerúgja magáról. Egyszerűbb és biztonságosabb a hálózsák.
2015. jan. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

párnát csak 1 éves kor után lehet adni nekik, de ha nem muszáj akkor sem, nem egészséges. nekem 5 éves a fiam, még párna nélkül alszik.


takarót sem terítesz rá mert amíg pici, fulladásveszélyt okoz, magára tornázza és nem tud alóla kibújni. hálózsákat ajánlanak, azt mi 2,5 éves koráig használtuk, de csak 4 éves korában tudta magát betakarni, addig sajnos kitakarózott és fázott. baldachin ugyanúgy felesleges, az első dolgod az lesz, hogy leszedet mert útban van, nem praktikus, nekem pl. a gyerekorvos szólt mikor kijött a hazaérkezésünkkor, hogy szedjem le, mert balesetveszélyes, elzárja a levegő utják, betornázza, bekapja, megfulladhat tőle vagy ha nem jól van rögzíve, magára ránthatja.

szóval ez mind tök felesleges pénzkidobás :D amikor már már párnát használ és takarót, akkor meg már kicsi lesz neki :)

2015. jan. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!