Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » A csecsemő babaszobába vagy...

A csecsemő babaszobába vagy hálószobába a szülőkkel alszik?

Figyelt kérdés
Mi a szokás?
2015. ápr. 8. 22:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

sajátágyban szülőkkel, csak ha az anyának így kényelmesebb, mert kialvatlanul hajnalban rohangálni..egyszerűbb ha kéznél van

később amikor apuka már nincs szabin, szeretne aludni, baba esetleg sírós, át lehet költözni


egyedül a kiságy szolgálja a baba érdekét, hogy mtanulhasson önállóan elaludni, tanácsos még félig éberen letenni

2015. ápr. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Babaszobaban kizárólag.Egészségesebb.
2015. ápr. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

*első szó, aját hálószobában lett volna


saját ágyba semmi esetre nem jó szerintem(be is süpped az ágy, a babaának sincs nyugodt alvása, ha mondjuk valaki forgolódik, stb)

2015. ápr. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Természetesen babaágy igen, a kérdés hogy bent szokott lenni a hálószobába vagy külön?
2015. ápr. 8. 22:47
 5/12 anonim ***** válasza:
eleinte praktikusabb ha bent van, az anyának
2015. ápr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs szokás. Valahol rögtön külön szobában alszik, valahol meg nem. Nálunk rögtön babaszobába mentek.
2015. ápr. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
mi egyenlőre úgy csináljuk hogy berendezünk bár egy külön szobát (kisággyal is),de lesz benne egy franciaágy is és szerintem eleinte én ott alszom vele ,fèrjem meg a szobánkban.hogy mellettem e az ágyon vagy a kiságyban azt majd meglátjuk :) lehet az én hülyeségem de eleinte annyira sajnálnám magárahagyni.egy , másfél éves korában inkább.
2015. ápr. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekünk ugyan csak egy szobánk van, de ha több lenne, akkor is egy szobában aludnék a babával, így mindketten nyugodtabbak lehetünk. Vagy Ranschburg vagy Popper írta (rég olvastam és ugyanabban a kötetben, nem emlékszem), hogy a gyerek öt éves koráig tök jó, ha a szüleivel alszik. A gyereknek. A szülőknek nem biztos. :)

Én szeretem, hogy közel van hozzám, és ha etetni kell egyszerűbb is így.

2015. ápr. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

arra biztosan lehet szamitani hogy az elso hetekben sokat fogsz kelni hozza. ugyanakkor en ugy gondolom, konnyebb rogton a sajat agyaba, szobajaba szoktatni mert minel idosebb annal nehezebb az atallas/koltozetes. mi amugy is rossz alvok vagyunk nemntudnek ugy aludni hogy itt szuszog, meg felriadnek es esetleg felvennem olyan helyzetben mikor amugy siman vissza aludna, ha kulon szobaban aludna es nem hallanek meg minden pisszenest.

a bolcsohalal miatt szoktak még bekoltoztetni, na ezt meg plane nem ertem, ha egy szobaba.alszptok talan hallod ha leall a kis szive vagy mi a fene? egy ágyban aludni meg kimondottan kockazatos növeli a bolcsohalal es a fulladas eselyet. ráadasul bolcsohalal 1 eves korig elofordulhat, egy 6-7 hossal meg főleg nem tudnék aludni mert izeg mozog mint a sajtkukac. mindezek mellett a ferjel valo intimitás számára is kedvezobb, ha marad egy hely ahova elbujhattok a faraszto nap utan, ahol az eletetek olyan lehet mint mikor meg csak ketten voltatok. ez is fontos lesz hidd el.


egy szo mint szaz, mi vettünk egy kis kihuzhato kanapet a babaszobaba, amin ott aludtam.ha surun kellett kelni es akkor nem kellett ki be mászkalni, illetve vettünk légzesfigyelőt onmegnyugtatasra, mert amugy evente 16(!) babat erint a bolcsohalal.

2015. ápr. 9. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez változó. Van ahol külön, van ahol együtt. A mi fiunk első naptól a saját szobájában alszik. Nem kellett sokszor mászkálnom éjjel, mert 8 hetes koráig egyszer kelt enni, onnantól pedig átalussza az éjszakákat.
2015. ápr. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!