Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Kiságy és külön pelenkázó...

Kiságy és külön pelenkázó vagy pelenkázóval egybeépített kiságy, ami később heverő+éjjeliszekrénnyé alakítható? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nekem tetszenek a pelenkázóval egybeépített kiságyak. Voltunk egy bababörzén, ahol az egyik előadó (bababoltos) azt mondta, ettől menekítse meg a jó sors, mert hogy ez mind használhatatlan. A Páromat eléggé meggyőzte, de nekem inkább úgy tűnt, hogy mivel drágább külön venni egy kiságyat és külön egy pelenkázót, neki nyilván ez volt az érdeke. Anyukám szerint meg egyenesen felesleges a pelenkázó, és hát valóban mi is felnőttünk nélküle... Kíváncsi lennék tapasztalt anyukák véleményére bármelyik oldalról.

2015. okt. 25. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Nekunk volt pelenkazos kisagy, de eladtam, foglalta csak a helyet, egyedul a szekrenyke hianyzott, igy vettunk egy komodot.

Legtobbszor agyon pelenkaztam, kesobb pokrocon, a szonyegen, mert nagyon fyorsan megunta a pelenkazast, es fordult, csavarodott ki a kezembol, a pelenkazorol.

2015. okt. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Nekünk egybe van a kiságy és a pelenkázó. Mi szerettük, kb fél éves koráig használtuk is a pelenkázót pelenkázásra, azóta csak plusz polcként funkcionál. Viszont nem fogjuk átalakítani ifjúsági ággyá, mert venni kellene bele új matracot, így inkább eladjuk és veszünk egy másik ágyat. De a következő gyereknél is ilyen kombi ágyat fogunk venni, annyi különbséggel, hogy ringatható lesz. Én szerettem a pelenkázót, főleg frissen szülve kényelmesebb volt úgy pelenkázni, megtörölni fürdés után stb, hogy karmagasságban volt, mint mondjuk az ágyra kucorodva vagy a konyhaasztalon. Anyukám nagyon ajánlotta, hogy legyen pelenkázónk, sőt ő is használt, nekünk is kombi kiságyunk volt, már a bátyámnak is, pedig ő már 30 éves múlt.

Most ilyenünk van.:

[link]

De a következő gyerkőcnek ilyen lesz:

[link]

2015. okt. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Nekünk nincs pelenkázószekrényünk, hanem egy merev pelenkázólap van a kiságyon. Egyrészt van a gyerekszobában beépített szekrény, illetve voltak polcaink, másrészt drágának találom (csak azért, mert pelenkázószekrénynek hívják).
2015. okt. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) És méretileg? Azt láttam, hogy a legtöbb 120x60-as, viszont ugyanez a bababoltos nagyon próbált győzködni minket arról is, hogy valójában 140x70-es kell, mert hogy csak abban fér el rendesen a baba...Csak hát a nagyobb majdnem kétszer annyiba is kerül a plusz 10-10 centi miatt...szóval esélyes, hogy ebből a szempontból is inkább a kereskedő beszélt belőle, nem a segítő szándék.
2015. okt. 25. 22:52
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
Elso vagyok, nekunk 140*70-es volt, de utana 120*60-as agyat vettunk, elfert benne ket eves koraig, utana heveroje volt, azt pedig lecsereltuk galeriaagyra.
2015. okt. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

3-as vagyok

Nekünk 140x70-es fenyő kiságyunk van, egy ismerősünktől vettük, akiknél elég keveset használta a gyerkőc (sok látogatónk azt hitte, hogy új). A pelenkázófeltét miatt (is) mindenképpen ilyen nagyot akartunk.

2015. okt. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

140*70-es ágyat akkor szoktak venni ha később átalakítható ifjúsági ággyá és így kb 4 éves korig benne aludhat a gyerek. Vagy ha sok hely van a szobában. Egyébként elég a 120*60-as is.

Ami a pelenkázó szekrényt illeti, ha később komódként használható akkor oké, egyébként felesleges, bőven megteszi a kiságyra tehető merev pelenkázó feltét. Kisággyal egybe szerelt pelenkázó szekrényt soha nem vennék, mert az túl sok helyet foglal, később tuti el kell adni, nem lehet jól áthelyezni máshova mert sok helyet foglal. Persze akinek nagyon nagy a szobája ott nem gond.

2015. okt. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :) A helytakarékosság is szempont, mert panelban lakunk.
2015. okt. 26. 13:01
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is ott voltam a Sugárban. Én abszolút nem éreztem, hogy a pasi ránk akarta volna erőltetni, hogy milyet vegyünk. Elmondta a véleményét szerintem.

Engem meggyőzött a kombiágyról. Tetszett eleinte de mivel a szoba adotságai is elég korlátozottak, így inkább lemondtam róla.

Egyébként nem hiszem, hogy külön drágább lenne az ágy+komód. Boltban az ágyak 9000től(Ikea) indulnak, a pelenkázó"kocsik" olyan 13000től(szintén Ikea), a komodók olyan 20000től. Egy kombiágy 40-500000nél kezdődik. Persze használtan lehet olcsón, jókat kifogni.

Ágyméret: A lányomnak 60*120as volt anno. 2éves koráig elvolt benne. Most 70*140est vettem használtan 6000ért, matrac nélkül és kaptam hozzá ajándékba egy vastag (teljesen újszerű) bundazsákot meg egy kis overállt, bár ezekről nem tudtam előre. Szóval iszonyat jó ajánlatot fogtam ki.

Bocsánat, hogy eltértem a tárgytól. Szóval szerintem mindegy melyik méretet választod.

Remélem megtalálod a számotokra tökéletes babaágyat! :)

2015. okt. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A kisebb méret felé hajlunk helyszűke miatt :)


Hát, azért a babanap után fél napig úgy éreztem, hogy soha-soha nem lesz annyi pénzem, hogy mindent megvegyek :) Mondjuk nagyon jó kereskedő a pasi, de hát nem is véletlenül tart ott, ahol. De sok hasznos információt is mondott, ez biztos, nem éreztem feleslegesnek, hogy elmentünk így sem, hogy nem vettünk semmit.

2015. okt. 31. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!