Hol lehet ftalát mentes gumilepedőt venni?

Figyelt kérdés

Lehet egyáltalán ilyet kapni? Vagy törődjek bele, hogy csak hagyományos pvc(gumi) borítású van?

Most veszünk a lányunknak ágyat és arra szeretnék rakni valamit. Ezt már nehezebb lenne tisztítani, mint a matracot a kiságyban. Főleg, hogy a szobatisztaság kialakulóban van, így hamarosan próbálkoznánk a pelusmentes alvással.



2017. jan. 17. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:
A clevamama matracvédőnek pamut a borítása, az alatt van a vízzáró réteg.
2017. jan. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, ilyet felénk is kapni.

Pont azzal a vízzáró anyaggal van a problémám. Elvileg létezik ftalátmentes is, mert egy helyen találtam, de nem rendelhető.

2017. jan. 17. 12:51
 3/4 anonim ***** válasza:

De mi a probléma vele? Már ha a clevamama is olyan.

A nagyágyra is vettük, aludtam rajta nyáron is, és semmi bajom nem lett tőle, pedig érzékenyebb a bőröm, mint a kislányomé. Nem izzaszt, nem irritál.

Rá ugyan nem pisiltem (és a gyerek se), de vizet sikerült kiborítani az ágyon és felszívta.

2017. jan. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A ftalátok nem "túl egészségesek":

[link]


De most úgy néz ki, hogy találtam egy cégnél, ftalátmentes fóliát, amit a lepedő alá tehetnék.


Egyébként amit az első hozzászólásban írtál terméket, nagyon tetszett.

2017. jan. 17. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!