Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Zenélős, elemes plüssjátékot...

Zenélős, elemes plüssjátékot hogyan tisztítsak?

Figyelt kérdés

Vagy egy éneklős, zenélős plüss kutyus, a végtagjain nyomógombokkal, ami egy kis kétéves nagy kedvence de már nagyon le van koszolódva, néhol feketedve is és meg szeretném tisztítani.


Mosógép és hagyományos kézi mosás nem játszik értelemszerűen, az tönkretenné az elektronikát.

Arra gondoltam, hogy meleg vizes szivaccsal végigdörgölöm minden felületét visszafogott vízmennyiséggel, hogy ne ázzon át a belsejéig. Kérdés, hogy valami tisztítószert (pl. mosogatószer?) használjak-e szerintetek, vagy csak tiszta vizet? Ha igen, akkor vajon milyen szert?


Ha használok tisztítószert, abból nagy valószínűséggel fog benne maradni, ezzel a kevés vizes lemosásos módszerrel nem fogom tudni teljesen kiöblíteni belőle. És a kicsi gyakran puszilgatja, nyalogatja a játékot, ettől félek nagyon, hogy jutna a szájába a szerből is majd.


Viszont a tiszta vízzel magában nyilván gyengébb tisztító hatást fogok tudni elérni.


Tapasztaltabb szülők, ti mit javasoltok, hogyan csináljam?



2017. febr. 20. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt egy elemes, zenélő, beszélő plüss medvénk. a világból ki tudott kergetni vele a gyermek. bedobtam a mosógépbe, hátha kinyírom. Nem sikerült. feladtam, azóta is velünk él.


na, nem mondom, hogy ezt próbáld ki...

én amúgy vmi fürdetővel, babasamponnal vagy hasonlóval próbálkoznék. elvégre azok úgy vannak kitalálva, hogy esetlegesen ha a gyerek belekortyol a fürdővízbe, sem lesz semmi baja.


de érdemes megnézni a gyártói ajánlást is. tényleg van, ami simán mosható.

2017. febr. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"bedobtam a mosógépbe, hátha kinyírom. Nem sikerült. feladtam, azóta is velünk él. "

természetesen a medvét, ugyebár :)

2017. febr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Bejött a babasamponos dolog, köszi a tippet! :)
2017. febr. 22. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!