Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Nagyon megbüntetném az oltásme...

Nagyon megbüntetném az oltásmegtagadó szülőket. Egyetértesz?

Figyelt kérdés
2017. márc. 7. 15:03
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
19%
Határozottan nem értek egyet a büntetéssel! Inkább legyenek Magyarországon is kötelező helyett választhatóak az oltások, mint a fejlett, demokratikus országokban.
2017. márc. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

akkor viszont nincs értelme

bizonyos átoltottsági szint alatt olyan, mintha nem is lenne

egyébként a demokratikus Németországban is nemrég volt kanyarójárvány és a szintén demokratikus spanyoloknál is nemrég volt diftéria-járvány

mind oltásmegtagadó szülők voltak

én nem tudom hogy számol el a lelkiismeretével egy ilyen szülő

2017. márc. 7. 18:19
 13/33 A kérdező kommentje:

10-es igazad van és tudod mi a megdöbbentő?

hogy az un. művelt, iskolázott emberek között terjed a hülyeség, azt hiszik, mert van egy műszaki diplomájuk pl, értenek a védőoltásokhoz is.

2017. márc. 7. 18:28
 14/33 anonim ***** válasza:
47%
Kedves 9-es!Abban azert egyet ertunk, hogy lehetnek az oltasnak szovodmenyei, ugye?Mert ha erre is kategorikusan az a valaszod, hogy nem, akkor olvass utana a temanak, mielott valaszolsz.A lanyomnak az oltasig semmi baja nem volt.Ez teny.Azota viszont beteg.Ennyit irtam.Nyilvan csak a szokasos teli betegsegeket kapta el, en is ezt remelem.Te szerencses vagy, hogy minden gond nelkul megusztatok-gondolom-az oltasokat.DE van aki nem ennyire szerencses (nem magamrol beszelek), es ezt el kell fogadni.Nem vagyok oltasellenes, de nem is dugom a fejemet a homokba.Bizony sulhet el nagyon rosszul, es ez teny!En informalodtam mielott oltattam.Nem Magyarorszagon elek, szoval megvolt a valasztas lehetosege.Vegul az oltas mellett dontottem.De ne csinaljunk mar ugy, mintha nem lehetne az oltastol semmi problema, mert ez NEM IGAZ.Bizony ritkan, de elofordul.Szoval mint Anya csak remenykedni lehet, hogy nem az en gyerekeimmel lesz gond.
2017. márc. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
83%

Igen megbüntetném. Ha nincs beoltva a gyerek nem engedném közösségbe!

Jó kullancs, influenza bárányhimlő ilyesmik ellen ne oltassa be gyerekét a ha nem akarja. De a kanyaró tényleg veszélyes!

Nem az oltásokon kell spórolni

2017. márc. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
89%

#14 - Az a baj, hogy az oltástagadók nem mérlegelnek. Lényegesen kisebb eséllyel fordul elő szövődmény oltások miatt, mint amilyeneket azok a betegségek okozhatnak, amelyek ellen oltanak.

Én egyetértek a kérdezővel, büntetném őket. Régebben azért volt is rá példa. Mellesleg Btk. kategória, ugyanis ez kiskorú veszélyeztetése, tehát elvileg büntethető is. Szigorúbban betartatnám a törvényeket.

2017. márc. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
15%
Istenem mennyire tipikus...Bortonbe dugnatok rogton mindenkit, akinek van valasztasi lehetosege, csak azert mert nektek nincs Magyarorszagon!!!
2017. márc. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
83%

Itt nem a valasztasi lehetosegrol van szo! Hanem arrol, hogy pl egy gyari munkas szulo akinek esetleg 8 altalanos iskolaja van, es nincs sok fogalma a tudomanyrol hogyan fogja megis merlegelni, hogy miert jo az oltas, es miert nem? Es ennek a gyereke fogja meginni a levet, hogyha ugy dont hasracsapas szeruen, hogy "ah, ez nekunk nem kell! Most olvastam a neten 20 perc kereses utan, hogy autista lesz tole a gyerekem". Kozben meg nem oltatja be semmivel a gyereket, o meg szepen eselyes lesz sulyos betegsegekre.

Regen nem volt kotelezo az oltas, mennyi is volt az atlag eletkor? Amikor meg nem volt ilyen fejlett az orvostudomany? :) hat nem ennyi mint most.

2017. márc. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
24%
Hany oltastagadot ismersz szemelyesen? Megkerdezted oket miert dontottek így? Gondolom igen, kulonben nem irnad, hogy nem merlegelnek. Csak mert en tobbet is ismerek, es soha nem mernem kijelenteni roluk ezt.
2017. márc. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
64%

Tudtommal nem ismerek, de nem lehetek benne biztos, mert lehet, hogy csak nem reklámozták. Illetve most van egy kolléganőm, múltkor felmerült a kérdés, de le is zártuk rövid úton.

Nem kell őket megkérdezni. Ha valaki az elenyésző kockázatot teszi nagyobb súllyal serpenyőbe, az nem mérlegel. Te ismersz olyat, aki pl. gyermekbénulást kapott és az életét vastüdőben töltötte? Ha lett volna lehetőség oltani, vajon mit választott volna? Én ismerek, bár nem vastüdőset, könnyebben megúszta, "csak" mozgáskorlátozott lett.

Anyósom sokszor mesélt arról, hogy párom az első Sabin csepp beadására rosszul reagált, ezért a többit nem kaphatta meg. És azt is el szokta mesélni, hogy milyen állandó félelemben éltek, hogy nehogy elkapja a betegséget. Jobban örültek volna, ha ezt kihagyhatták volna.

2017. márc. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!