Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Nagyon megbüntetném az oltásme...

Nagyon megbüntetném az oltásmegtagadó szülőket. Egyetértesz?

Figyelt kérdés
2017. márc. 7. 15:03
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
18 olyan alapon döntenek,ahogy a gyöngyösi és agárdi kisgyerekek szülei is,ők a szülők,tehát bármilyen hülyeséget megtehetnek a gyerekkel, mert a gyerek az ő tulajdonuk
2017. márc. 7. 19:54
 22/33 anonim ***** válasza:
3%
Én a HPV-n kívűl mindent megkaptam eddig. Kiskoromban egy oltástól 1 hétig nem mozdult a lábam. A HPV pedig komoly bénulást is okozhat, és csak 2 féle vírusra jó. Én a másik félét fogom megkapni, az egy kicsot jobb. Sőt lehet, hogy a bárányhimlőt is meglapom, mert még nem voltam.
2017. márc. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
87%

Az oltasok sem tunetmentesek, nyilvan van kockazatuk. Senki nem allitja, hogy nem. Minden orvosi beavatkozasnak van kockazata, mivel mindenkinek mas a azervezete, ezaltal maskepp reagal mindenre. Lehet, hogy50,000 ember tunetmentes vedest kap egy oltastol, de nalad meg azt okozza, hogy 1 hetig nem mozdul a labad. Sajnos ez ilyen. Nincs semmi kockazat nelkul, de ha az emberiseg legtobb tagjara pozitiv hatassal van az oltas, es mar rengeteg betegseg feledesbe merult miatta, akkor nyilvan az a jo, ha megkapod.


Ugyanugy igaz ez arra is, hogyha nincs orvosi beavatkozas, nincs szuri. Lehet, hogy 20 ember makk egeszseges lesz elete vegeig, de minden huszonegyedik meghal egy olyan begegsegben, amit vedooltassal meg lehetett volna elozni.

2017. márc. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Foghúzásba is haltak már bele.

Sőt, volt akit a saját férje ölt meg, mégis a nők sorra-rendre házasodnak:)))

2017. márc. 7. 21:20
 25/33 anonim ***** válasza:
18%
Nem. Legyen választható a kötelező. Egyénreszabottan, orvos és szülő közös mérlegelésén, gyermek egészségi állapotának megfelelően ( nem az aktuális megbetegedés) figyelembevéve a családi anamnézist is.
2017. márc. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
88%

Az oltásokkal az a probléma, hogy ha van egy nem ismert, éppen kialakulóban lévő fertőzés a szervezetben, akkor az oltás nem várt, akár súlyos reakciókat válthat ki. Mivel a családomban volt ilyen eset (nem kötelező) védőoltás miatt (bizonyítottan az okozta), maradandó károsodást okozva, ezért én egy picit tartok az oltásoktól. A nem kötelezőket ezért nem adattam be. A gyerekorvosunk kicsit ferde szemmel nézett rám, de szerencsére az egyik védőnő mellém állt, mondván, ő is találkozott a praxisában ilyen esettel és teljesen megérti az aggodalmam. (Ez vonatkozik az agyhártyagyulladás, influenza, HPV elleni oltásokra. A bárányhimlőn pedig már 1 éves korban átesett a lányom, szövődménymentesen, enyhe tünetekkel, úgyhogy a védettsége már kialakult.)


A kötelezőket azonban természetesen beadattam, ez nem volt kérdés. Az oltásellenes mizériával az a fő gondom, hogy az egész téves információkon, konkrétan hülyeségen alapul. Nekem autista a gyermekem (megjegyzem, már az MMR-oltás előtt is az volt, csak kevesebb és kevésbé markáns tünetet mutatott), úgyhogy engem kifejezetten irritálnak az autizmussal kapcsolatban terjedő téveszmék. És hiába érvelek tényekkel, az oltásellenesség már-már olyan, mint egy vallás, a "hívők" egyszerűen immunisak a tényekre...

A legdurvább a volt, mikor külföldön élő volt csoporttársam keresett meg, hogy hogy lehet, hogy ő nem adatta be az MMR-oltást, mégis autista lett a gyermeke...

Érintett szülőként írom, hogy még ha lenne is összefüggés az MMR-oltás és autizmus között: az autizmus NEM betegség, hanem egy állapot, amivel - nyilván súlyossági foktól függően - lehet együtt élni, a mi esetünkben abszolút teljes életet. A kanyaró, a mumpsz, illetve a rubeola, ami ellen az MMR-oltás véd, betegségek, amelyek esetenként nagyon súlyos következményekkel járnak. Én ezek közül tudatosan is inkább az autizmust választanám, mégpedig tapasztalatból.

2017. márc. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Nagyváradon meghalt egy kislány kanyaróban.

2 éves volt.

2017. márc. 9. 14:42
 28/33 anonim ***** válasza:
16%

#26

Respect!

Szinte teljesen egyetértek veled, a nem kötelező oltásokat én sem adatom be, kivéve a HPV-t a lányaimnak. Úgy gondolom, hogy azért vállalom a kockázatot. Bárányhimlő és influenza oltás viszont teljesen felesleges szerintem (néhány extrém esettől eltekintve persze, ha valami olyan alapbetegsége van, amivel együtt komolyabb probléma lehetne).

Jó esetben, felelősségteljes gyermekorvos esetében oltás előtt meg/ki kéne vizsgálni a gyereket, hogy teljesen egészséges-e és csak akkor oltani, ha ez igazolva van.

Az oltásellenzőkkel kapcsolatban teljesen osztom a véleményedet. Gyermekedhez pedig sok örömet kívánok, és ha lehetséges, jobbulást neki.

2017. márc. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
30%
Magyarországon a kötelezőség miatt óriási zavar van a fejekben. Ha valaki eltérne az adott oltási rendtől az már oltástagadónak számít. Ha rajtam múlna az elő oltásokat biztos nem 2 hónaposan kapná. Bcg-t pláne nem 3 naposan. Ha kanyaró ellen oltatnám is 3 évesen, mumsz és rubeola ellen nem. A hepatitis B, HPV biztos kimaradna, ha a gyermekem szeretné majd 18 évesen beoltatja magát vele,akár varicella oltással is ha nem esett át rajta.
2017. márc. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
70%
A kötelező oltásoknak az egyén védelmén kívül közösségvédő szerepük is van, így azokat megtagadni módfelett nagy ostobaságnak tartom. A többi, ajánlott oltást pedig döntse el ki-ki saját maga. Én pont akkor tanultam járványtant, amikor először aktuálissá vált a kérdés a gyerekeimnél, s ez némileg megkönnyítette a választ.
2017. márc. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!