Hogyan fertotlenitsem a babaholmikat? Mellszivo, cumis uvekek, sterilizalo?

Figyelt kérdés
Hasznaltan kaptam eleg sok babaccuot, nagyjabol tisztak, mellszivot, cumisuvegeket, sterilizalot ami vizkoves:s, stb szeretem oket kifertotleniteni, vizkooldozni. Fozzem ki oket? Pl cumisuveg?mellszivo elemei? Vagy a vizkooldasra mit hasznaljak? Vegyszer nem artalmas ha azzal nekimegyek az aventos sterilizalonak?
2017. júl. 25. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Vegyszerrel semmiképpen sem tenném. Mondjuk a sterilizálót egy 20%-es ecetes-vizes oldattal "áttolnám".


Cumisüvegből vennék tuti újat.

2017. júl. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
cumisüveget újat vennék. forró víz és ecet segít.
2017. júl. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én Chicco fertőtlenítőt használok.
2017. júl. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Vízkő ellen sima étkezési citromsavat szoktam használni, kevésbé büdi az ecetnél.

Cumisüvegből én is vennék újat. A mellszívóhoz pedig lehet kapni a szilikon tölcsérből újat, ami a szívófejben van. De amúgy én mikróban sterilizálok vagy Chicco folyadékban.

2017. júl. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Koszonom! Igen a cumisuvegnel en is gondolkodtam hogy azokat lehet hogy nem hasznalom fel.... vettem mar ujakat is csak kozben kaptuk ezeket is de kicsit ilyen homalyosak mar stb nem nezem ajandek volt vegulis de hat nem annyira szimpi... chicco dm ben kaphato nagy flakonos?
2017. júl. 25. 18:57
 6/10 A kérdező kommentje:
A mellszivora is akkor lehet veszek uj reszt ami a mellemhez er, a tobbit meg ecettel atmosom. Kifozni szerintetek erdemes valamit?
2017. júl. 25. 19:00
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha kaptál sterilizálót miért akarsz kifőzni?

Ecettel vagy citronsavval vízkőtleníted, amit kell, majd bele mindet a sterilizálóba!

2017. júl. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A mellszívót mindenképp fertőtlenítsd akkor is, ha veszel rá új tölcsért. A Chicco pedig a nagy flakonos, igen. Drogériákban, hiperekben, bababoltokban kapható. :)
2017. júl. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oke, rendben koszonom!!
2017. júl. 26. 09:54
 10/10 anonim ***** válasza:

én chicco sterilező oldatot használtam, illetve mikrós sterilizálót (a sterilizálót mindek akarod sterilizálni? használat közben nyilván megteszi magával).

a vízkő sajnos lerakódik, nem igen tudsz mit tenni, max hogy sterilizálás előtt jól elmosogatod, kis ecetes vízbe áztatod.

2017. júl. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!