Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek felajánlottak babaholmi...

Nektek felajánlottak babaholmikat, ruhákat? Ez csak nekem furcsa/esik kicsit rosszul?

Figyelt kérdés

Ősszel fog megszületni a babánk, nemrég lett teljesen nyilvános a dolog. Azóta pár távolabbi rokon is szólt, hogy rengeteg a babacuccuk, meg anyának pár kisgyerekes barátnői is mondták, hogy sok mindenük megmaradt, majd ideadják... De ez nekem annyira furcsa, főleg, hogy a van, ahol a legfiatalabb gyerek is 8-9 éves, 10 éves babaholmikkal, kisruhákkal mit kezdjek?

Olyan, mintha nem néznék ki belőlünk, hogy mi is megtudjuk venni a saját gyerekünknek azt, ami kell, tetszik. Fiatalok vagyunk, oké, de nem akarom könyöradományból nevelni a babánkat.


Próbáltam finoman mondani, hogy nem kell, nincs szükségünk semmire. De vagy nem érdekli őket, vagy nem esik le nekik, nem tudom.


Szerintetek hogy építhetném le az ilyen felajánlásokat udvariasan?

A "köszönjük, de nincs szükségünk jelenleg semmire" nem működött...


Azt meg nem akarom, hogy elfogadjuk őket, mert a lakásban nem tudok külön raktárt kialakítani a nem használt bútoroknak, babaholmiknak.


2017. máj. 1. 14:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Én örülnék neki és nem azért, mert nem tudom megvenni, csak jólesne, hogy gondolnak ránk, ráadásul csak kb. 1 hónapig jó egy ruha egy csecsemőre.
2017. máj. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

Hogy erted, hogy a koszonjuk nincs szukseg ra nem mukodott?

Ha odaadjak nem veszed el, akkor mit csinal, lerakja az ajto ele ?

Ha igen, akkor beviszed a voroskereszthez, baptistakhoz stb ahol gyujtenek.

Nekem a sogornom adott lany ruhakat mikor fiut vartam, en eladtam oket. Mondtam, hogy nem kerjuk, odaadta akkor is, en meg eladtam, ennyi.

2017. máj. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%

A kerdesed olvasva azt hittem, az a bajod, hogy nem kapsz senkitol...

Tiz ev nem sok ido, meg nem az oskor. Akkor is voltak szep ruhak.

2017. máj. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Babaruhából így is több lesz, mint amennyit rá tudunk majd adni szerintem... :D

A gyengém a vásárlás, már most tele van egy fél szekrény babaruhával.

Plusz a legjobb barátnőmnek májusban lesz egy éves a kislánya és ő is nagyon édes babaruhákat vett, rendelt külföldről, azokat szívesen használom majd. De most egy olyan ruhával, ami már 2-3 gyereken volt, nem tudnék mit kezdeni...

2017. máj. 1. 14:40
 5/21 anonim ***** válasza:
85%

Nekem a legnagyobb 9 volt mikor a legkisebb szuletett.siman elovettem a nagy ruhait neki is.pedig addigra mar jopar gyereket kiszolgaltak az evek alatt.de nem is latszott rajtuk.egy csecsemo pikk-pakk kinovi a ruhakat.alig van rajt egy egy darab.nekem volt olyan is,ami a nagyon nem is volt,mert atnotte :)

A vastag babapledet is a mai napig hasznalom,pedig mar 10 eves.jo minosegu,a nagyok sokaig azzal takaroztak,jatszottak.es nem mondanad meg rola,hogy nem most vettuk a picinek ujjan.

Kisagyunk is a 10 eve vasarolt van,agynemunk is,pihiszek,hinta,csomo jatek,jaroka.pedig ezeket is hasznalta mas kisgyerek is.

Es nem azert mert nen tehetjuk meg,hogy ujat vegyunk.egyszeruen nem ereztem szukseget.

Babakocsink,etetoszekunk az uj.mert azokat szethasznaltuk a nagyokkal.

Ez pusztan joszandek,nem leneznek.nezd meg amiket adni szeretnenek,valogass es csak azt hozd el ami tetszik.igy nem kell egy raktart fenntartani nekik,es meg sem serted oket.lehet lesz koztuk olyan is,ami nagyon fog tetszeni,vagy epp neked eszedbe sem jutott,hogy olyan is kell.

2017. máj. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Saját gyereknél más kicsit, ott lehet én is használnám a régebbi dolgokat. De olyanoktól nem szívesen venném át, akiket évente 3-4 alkalommal látok.

Meg én már kitaláltam nagyjából, milyen legyen a babaszoba, milyen bútorok legyenek, stbstb. Esküszöm, az egyik legjobb része a terhességnek a vásárolgatás, tervezgetés.

2017. máj. 1. 14:48
 7/21 anonim ***** válasza:
94%
Felnőtté válás egyik jele, hogy megtanulsz nemet mondani. Gyakorold!
2017. máj. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi is sok ruhát kapunk, én örülök neki mindig. Nem tudom, hogy a te ismerőseid ezt hogy szokták, de amiket én kapok, azok mindig kifogástalan állapotú, alig használt darabok. Én is úgy vagyok vele, hogy ami már nem olyan, azt nem​ adom oda ismerősnek. Inkább a védőnőnek vagy a családfő fotósnak, ők tudják, hogy hol fognak a bolyhos rugdalózónak is örülni.


Ezen megsértődni teljesen felesleges. Nem azért adják oda, mert csórónak tartanak. :)

2017. máj. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%

Senki nem gondolja ,hogy nem telik rá... Mi is kaptunk,kapunk innen-onnan,sőt én is veszek más anyától. Miért? Mert spórolok és én is csak jó állapotút veszek meg. Pedig hidd el,telik az újra is.

De mivel a pénz mindig jól jön,miért ne spórolnék?

Most pl pepcoba vettem 1090/db-ért kettő rugit,egyet a c&a-ba 1990-ért meg 2-t a tescoba leárazottak között 2500-ért kb,gyönyörű csillogós mintával. A most pénteket jelent,nagyon max 2hónapot lesz rá jó,és csak azért ennyit,mert vékony baba,és hiába hosszabb,mint a ruha mérete,nem veszi fel neki semmi a ruhát,így pl most is van még 68,ami jó rá,pedig 72centi már a lány.

A húgom 9éves,a nagy lányom simán hord róla ruhát,pedig uuuuristen már de öreg ruhák,igaz?! A 4,5éves simán felveszi,feladom rárá,mert divatos, gyereknek való,nem a mai divat,ami az,hogy egy 20 éves útszélinek öltözteted a piciket.

2017. máj. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
31%

Azért adják, mert útban van nekik. Egyszerűbb lepasszolni nektek, mint az eladásával foglalkozni, főleg ha még el is vinnétek tőlük, az lenne nekik a legjobb. Ennyi, nem kell rögtön lesajnálást gondolni a dologba.


Mondd nekik, hogy kivágod vagy eladod őket, ha ideadják. Sajna vannak emberek, akik agyilag nem fogják fel a nem szó jelentését. Ha megsértődnek, legalább békén hagynak.

2017. máj. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!