Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A mozaik Down szindróma...

A mozaik Down szindróma tényleg nem okoz látható elváltozást az arcon?

Figyelt kérdés
Teljesen normál arccal is lehet valaki Down szindrómás, vagy azért van valami jele? Köszönöm a válaszokat!
2019. szept. 10. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne..
2019. szept. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek egy babát, akiről nem rég derült ki, hogy mozaikos. A gyógytornászunk hívta fel a szülők figyelmét, hogy szerinte ez a helyzet és igaza lett.

A kislánynak távolabb ülnek a szemei, de nem mandulavágásúak, mint általában a Down-szindrómásoknak.

A fülei lentebb ülnek, mint a "normális babáknak". Ezeket én is észrevettem rajta.

A nagylábujja és a következő lábujja között nagyobb a rés, mint általában. (ezt a gyógytornász mondta)

2019. szept. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%
Nem tudom. Csak annyit tudok, hogy volt egy egyetemi évfolyamtársnőnk, egy kifejezetten csinosnak mondható, aki bár nem volt túl okos, de azért úgy átment a vizsgákon. Ő lehetett ilyen (közel 60 éve), ugyanis enyhén mandulavágású szemei vonzó megjelenést kölcsönöztek neki és volt még egy jellegzetessége: az egyik kezének kisujján vagy gyűrűs ujján csak 2 ujjperc volt.
2019. szept. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Unokatesóim mandula kiccsit távolabb ülő szemmel születtek természetes úton, tehát kicsit laposabb is colt az arcuk az első napon.

Vettek vért mindkettejüktől.

Nem mozaik downosok.


Pedig újszülöttként a dokik sem voltak biztosak benne.


Úgyh a mozaikosokon nincs mindenesetben akkora eltérés, hogy egy laikus észrevegye

2019. szept. 11. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mentek a zöld kezek! Köszönöm!
2019. szept. 11. 08:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Ismerős kislányának ugyan vannak hasonló vonásai, de nem annyira markánsan, mint egy down-osnál, ráadásul anyuka szeme is pontosan ugyanolyan mandulavágású, így a gyerek lényegében egy az egyben tiszta anyja, inkább rá hasonlít, mint egy down-osra. 5 éves volt, amikor vizsgálni kezdték rá elmaradt beszédfejlődés miatt elsősorban.
2019. szept. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!