Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Erős köhögésre, torokgyuszira,...

Erős köhögésre, torokgyuszira, (lázzal) milyen gyógyszert ír a gyerekdokitok?

Figyelt kérdés

A mi dokink MINDIG: Ambroxol szirupot, Sinecodot meg lázcsillapítót, tetszőleges antibiotikummal (Cefzil,Suprax,Sumamed..)


1 hete fejezte be a lányom a gyógyszerszedést, és már megint lázas.

Tiszta ideg vagyok... Akkor miért szedi be az antibiotikumot? Szegénykém, annyira utálja a Sumamed szirupot,majd' kifordul a szájából... De lenyeli, az én kedvemért.

1 hétig nem tartott az egészség...

(Megjegyzem, hogy ő állandóan beteg, vitamint szed. Tavaly ősszel-télen 6 hónapig köhögött)

De akkor is. Nincs erre valami megoldás? Csak az idő? 3.5 éves.


2019. dec. 31. 05:42
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Arra keltem fel, hogy megint lázas...
2019. dec. 31. 05:43
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Külföldön élünk, semmit nem írnak fel erre. Paracetamol a lázra, sok folyadék és pihenes. A rengeteg antibiotikum csak tonkre vagja az immunrendszert.
2019. dec. 31. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Mi itthon élünk, de nekünk sem ír fel soha antibiotikumot. Panadol, Sinupret, CVitamin.
2019. dec. 31. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%

A mi dokink sem ír antibiotikumot,csak legvégső esetben. Lázcsillapító,Tantum verde,Ambroxol,sok folyadék,pihenés. Esetleg,ha az orrváladék sárgás-zöldes,akkor neomicines csepp.

Nekünk még a bölcsiben is azt mondták,h ha nem lázas,nincs gond,de ne legyek meglepve,ha a köhögés-orrfolyás tavaszig eltart.....

2019. dec. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egyébkent az Ambroxol csak hurutos köhögésre jó. En csináltam a fiamnak pirított cukrot,ha azt issza,hamarabb kikeveredik a köhögésből. És késő délután es este már nem adok köptetőt soha,mert akkor éjjel is csak köhög,nem tud pihenni. Este egy kanál méz,így nem ingerli a köhögés.
2019. dec. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ugyan ezeket kapjuk raadasul tegnap medrolt irt fel az orvos mert mar annyira rossz a helyzet :(

Se garat se orrmandulaja nincs, csap van a hallojartnal. Megis mindig ugyan olyan beteg mint a mutet elott.

Most kezdtuk el a gyomberes mezed teat adni, a gyogyszereket is. A mai nap picivel jobb volt mint tegnap.

Sajnos ezen nem tudsz segiteni, ha beteg a gyerek nem mindig segit a c vitamin es a sok folyadek. Ha antibiotikumot ir az orvos akkor nem azert mert cukorka.

2019. dec. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Sajnos a kislányom rengeteg antibiotikumot beszedett már...


Én is reggel adom a köptetőt, meg 14 körül.


Csak azt nem értem, hogy ha most szedte be az antibiotikumot, egy hete, akkor hogy beteg megint?

2019. dec. 31. 12:22
 8/13 anonim ***** válasza:
Azért beteg újra, mert elkapott újra valami VÍRUST. Amire soha nem hat és nem is fog hatni az antibiotikum. Láz gyorsítja a gyógyulást, árra sem kell azonnal gyógyszer. Ha van rá lehetőséged, azonnal válts orvost.
2019. dec. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem ismerünk senkit a városban, ráadásul jogsim sincs. Nem tudnám máshoz hordani. Ráadásul őt úgy ajánlották, hogy jó orvos... Egy öreg nő egyébként. De csak ennyit tud. Köptető, antibiotikum, Sinecod.


Amúgy a múltkor nem írt antibiotikumot, akkor meg a patikus hisztizett.. Hogy milyen helytelen, hogy nem kapott a gyerek antibiotikumot... Mondtam neki, hogy a gyerek azon él kb...

2019. dec. 31. 12:40
 10/13 anonim ***** válasza:
Ma már ez az antibiotikum zabáltatás nagyon furcsa. A mi dokink 70 éves és amikor még engem vittek hozzá (38 éves vagyok) akkor sokszor adott antibiotikumot, de a lányomnak már nem ad! Változott a hozzáállás. Másik dokit keresnék a helyedben.
2019. dec. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!