Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Akinek a gyerekének aktil...

Akinek a gyerekének aktil duót kellett szednie hány ml-t kellett kapnia?

Figyelt kérdés
Nem írták rá a gyógyszertárban és nem emlékszem, hogy 3,5 vagy 4,5 ml-t mondott az orvos. Holnap délután rendel így csak délután tudom megkerdezni. 19 kilós, 3,5 éves a kisfiam

2020. jan. 15. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

Az enyem augmentin duo-t kapott mondjuk ez ugyan az a hatoanyag. Csak nem mindegy h hany milligrammos.

Nekunk a 125/ valamennyisbol 3x3.5 ml kellett 12 kilos gyerekemnek.

A lanyomnak 3x4 ml kellett ebbol,17kilos.

2020. jan. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egeezsen biztosan van betegtajekoztato a dobozban, amin rajta van az adagolás is, de tessek, itt egy link hozza: aktil_duo_400_mg_57_mg_5_ml_por_belsoleges_szuszpenziohoz


"3. Hogyan kell szedni az Aktil Duo-t?

Az Aktil Duo-t mindig az orvos által elmondottaknak megfelelően adja be gyermekének. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

Felnőttek és 40 kg-nál nagyobb testtömegű gyermekek

- Az Aktil Duo szuszpenziót rendszerint nem javasolják felnőttek vagy 40 kg-nál nagyobb testtömegű gyermekek számára. Kérjen tanácsot kezelőorvosától vagy gyógyszerészétől.

40 kg-nál kisebb testtömegű gyermekek

Az adagokat a gyermek testtömegének megfelelően, kilogrammonként számolják ki.

- Orvosa tájékoztatja arról, mennyi Aktil Duo-t adjon be csecsemőjének vagy gyermekének.

- A készítményhez egy műanyag adagoló fecskendőt is kap, ezt használja a pontos adag kiméréséhez kisbabája vagy gyermeke számára.

- Ajánlott adag - 25 mg/3,6 mg - 45 mg/6,4 mg testtömeg-kilogrammonként naponta, két részletben beadva.

- Emelt adag - legfeljebb 70 mg/10 mg testtömeg-kilogrammonként naponta, két részletben beadva."

2020. jan. 16. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát én ebből nem jövök rá, néztem én is neten ezt tegnap
2020. jan. 16. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!