Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Akinek volt már a gyereke...

Akinek volt már a gyereke skarlátos hogy zajlott le, mik voltak a tünetek?

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk dokinál mert kedd óta magas a láza. Nagyon lepedékes a nyelve, azt mondta az orvos szerinte skarlát, kapott antibiotikumot. Viszont kiütései nincsennek. Vagy az később lesz majd?

2020. jan. 30. 13:37
 1/3 A kérdező kommentje:
Másik kérdésem, hogy én is elkaphatom? Vagy ez inkább csak gyermek betegség?
2020. jan. 30. 13:38
 2/3 anonim ***** válasza:

Skarlátot baktérium okozza, ami gyorsan terjed és súlyos szövdményeket okozhat.

DE nagyon gyenge baktérium az antibiotikumra 3-4 óra alatt reagál, és 24 óra után már nem fertözö és tünet is lényegesen kevesebb.

De a baktériumból kb 50-60 féle van és ebböl 5-6 mindenhol megtalálható.


A tünetek elég egyértelmüek. Láz(sokszor magas), pöttyös nyelv(nem lepedékes), kiütések föleg bugyi részen, és fájó torok. Egy orvosnak rögtön tudnia kell, hogy ez skarlát, és elvileg van gyors teszt is a rendelökbe könnyü kimutatni.

Lányomnak volt 5x sakrlátja.

Láz 4x volt hozzá, de mindig volt torokfájás, és pöttyös nyelv, kiütés nagyon enyhén volt legtöbbször vagy semmi, mert olyan gyorsan reagáltam, már profi vagyik skarlát felismerésben.

Nyelv szinte nem is lepedékes közben, inkább piros és pöttyös.


Tegnap még csak szerda volt, az nem is nagy idö.

Ahogy írtam a skarlátot nem lehet egy orvosnak mással össze tévesztenie.

Ès antibiotikumot is akkor szabad csak felírnia, ha totál biztos benne, hogy baktérium fertözés, föleg azért mert minden baktériumra más antibiotikum kell. Ès a gyomrot és az egész immunrendszert tönkre teszi az antibiotikum, ezért is fontos a pontosan csak akkor használni ha van miért.

Magas láz azt jelenti, hogy 39,5 felett van és 39,5 alá lázcsillapító sem viszi. A gyerek ekkor eléggé oda is van, és látszik rajta, hogy valami baktérium fertözés is van.


Ha skarlát is volt már nem fogod megtudni, mert az antibiotikum már hat és mára már szinte tünet mentesnek kell lennie. Ha nem csillapodtak a tünetek erötelejsen akkor az valami virus fertözés, és az antibiotikum semmit nem fog használni...

Èn a helyedben legközelebb másik orvoshoz mennék.

2020. jan. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja és bárki elkaphatja. Èn soha nem kaptam el, a kisebbik lányom egy kulacsból ivott a naggyal a betegség reggelén is, és semmi baja nem lett, tesztelte öt is az orvos és nem volt skarlátja.,
2020. jan. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!