Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi a véleményetek a lázcsillap...

Mi a véleményetek a lázcsillapításról és az immunerősítőkről?

Figyelt kérdés
Elvileg 38,5 felett kéne csillapítani. De mi van ha az én 15hósom 38nál nagyon rosszul van.akkor se adhatok neki nurofent? Van olyan gyerek aki a 39nél is jól el van. Enyémet nagyon megviseli. És adtok vmilyen immunerősítőt,c vitamint valamit? Ér valamit?

2020. febr. 25. 12:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

C és D vitamint kap a kicsi. Plusz legutóbb kertem a dokitol, irt neki, és most jobban viseli a betegségeket, és nem kap el minden náthát. Ha a kicsi is kezdi a bolcsit, béres cseppet is fogok nekik adni a téli időszakban.

Lazcsillapitásról annyi a velemenyem, ha szarul van 38 fokosnál, adok neki, ha egyertelmuen látom, hogy szenved. Értem én, hogy a láz jó, de én is beveszek egy gyógyszert, ha felmegy a lázam nehanap, amitől ráz a hideg, akkor miért hagyjam a gyerekem szenvedni?

2020. febr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%
A lázcsillapítást sose gyógyszerrel kezdem, természetes uton kezdek neki: Egy plédet, ágynemű huzatot, beáztatok, majd kicsavarom és többször is kirázom, ezutan óvatosan berakarom vele, miközben átölelem, simogatom, énekelek neki. Ha a pléd felmelwgedwr, akkor újra kirázom és utána visszatérítem rá. Hűtőfürdőt is használom, de szabályosan. A gyerek testhőjének megfelelő vízbe ültettem a gyerekem és időnként egy-egy bögre vízzel hűtőm a vízet és azt is a lábához öntöm, így fokozatosan hűl a víz, nem fogja érezni.
2020. febr. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Manapság már azt ajánlják, hogy ha rossz a közérzete, adj lázcsillapítót, én adok 38-nál ha rosszul érzi magát. A hütöfürdöt, borogatást viszont egyáltalán nem ajánlják, volt olyan, hogy csináltuk, mert nem vitte le a gyógyszer, de csak egyszer fordult elő. Immunerösités szerintem nem létezik, más miatt (nem eszik eleget) kap vitamint.
2020. febr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A lázcsillapításról az a véleményem, hogy nem érdekel mikor “kellene”. Ha a gyerekem egyértelműen rosszul van, megviseli a láz, akkor csillapítom. Az enyémet már a hőemelkedés is megviseli nagyon.

Immunerősítőnek pici korban c vitamint és d vitamint adtam. Amikor lehetett akkor ezek mellé elkezdtem béres cseppet is adni. Plusz néha kap gumivitamint.

Ovis koráig nem volt beteg, csak kis náthák. Mióta ovis, sűrűbben beteg, de mindig enyhe lefolyású, gyorsan átmegy rajta minden.

2020. febr. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én csillapítok 37.8-nál is megviseli gyereket, de nem húzom 39.7-nél se ha amúgy semmi baja. Mindig a gyerek közérzete a mérvadó.

Én adok vitaminokat, mert hiába adok választékosan ételt, ha válogat. Szerintem nem eszik elég hibátlanul ahhoz, hogy mindent fedezzen.

2020. febr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
D vitamint adok én is, c-t eddig nem,de akkor fogok mától. Most először beteg,ill 2 hete már volt 1szer,akkor antibiotikum kúra lett. Most lehet visszaesik vagy ez egy másik nem tudom.
2020. febr. 25. 13:06
 7/12 anonim ***** válasza:

Lázat akkor csillapítunk amikor a gyerek szarul van, rossz a közérzete.

15hósan a lányom cebion multit kapott. Bevallom nekünk nem sokat ért. 3 éves kora óta (most 5) Dr theiss aktív immunot kapja a kicsi is (2 éves) a nagy túl van már egy isoprinosine (vírusölő) kúrán. Annyiban segített, hogy nem 3 napig van 40 fokos láza amit nem tudunk levinni hanem egy átlagos 38 fok.

Nekem a 2 gyerek ég és föld immunilag. A nagy a gyengébb - ő mondjuk eleve sorvadt babaként született. A kicsi sokkal masszívabb.

2020. febr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ezt akartam kérdezni még h miket szoktatok adni ha beteg. Én nurofen, sinupret ha náthás, de ennyi. Nem is tudtam h van vírusölő kúra 😯
2020. febr. 25. 16:57
 9/12 A kérdező kommentje:
És olyan van,hogy a fogak miatt lázas? Jönnek a rágók,mmég egyik se tört át csak érzem az íny alatt. És olyam,hogy a nurofen nem hat? Mi más van ami jobb? Germicidből hiány van.
2020. febr. 25. 19:12
 10/12 anonim ***** válasza:
Isoprinosine kúrát kaptunk mi is. Az virusölő és immunerősítő egyben. Húzós az ára, de megérte, mert nem kell minden 2.héten orvoshoz vinnem a kicsit, és láz helyett max pici hőemelkedése van. 2 hónapja kapta, most lett először beteg, de mi mellette a 2 hónap alatt nathasak is voltunk, azt nem kapta el.
2020. febr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!