Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Gyermeketeknel eszleltek etel...

Gyermeketeknel eszleltek etel erzekenyseget? Kisfiamnal a citrom paradicsom es kukoricat teszteltek es nem eheti. Kinovi majd? Beutalot kaptunk

Figyelt kérdés
2020. ápr. 29. 14:40
 1/1 anonim válasza:

Nem vagyok szakértő, de személyes tapasztalatot tudok megosztani:

- engem óvodás koromban diagnosztizáltak több féle étel allergiával:

- tehén tej fehérje, élesztő, kakaó, dió és talán még pár amit már el is felejtettem.

Ha ezeket fogyasztottam, akkor megállás nélkül folyt az orrom, és hasonlók. Nélkülük tényleg jól voltam.

Ezt körültekintően betartatták velem. Megjegyzem nem esett nehezemre. Elég sok jó alternatíva volt. Pl kecske tej, mandula a diós sütibe, házi kenyér. A csokira meg legalább nem szoktam rá.

Szóval ezeket betartva elmondhatom, hogy 15 éves koromra teljes mértékben kinőttem mindet. Azóta mindent eszem, és semmiféle allergiám nincs.

Megszokásból még mindig eszem néha az alternatívákat. Egyáltalán nem maradt meg bennem negatívum ként.

Persze a körülöttem lévőknek okozott egy kis szervezési feladatot. Emlékszem az óvodában volt mindig a hűtőszekrényben nekem kenyér. Én azt kaptam, és volt bent elálló szalámi is, ha olyan lenne a feltét amit nem ehetek.

De emlékszem így is tudott anyukám és nagymamám olyan csodás sütiket sütni, amiről meg nem mondta volna senki, hogy nem tartalmaz ezt-azt.

És olyan finom házi kenyeret kaptam, hogy a környezetemből sokan könyörögtek egy-egy szeletért.


Ja és sohasem ettem semmiféle allergiagyogyszert.

2020. máj. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!