Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ez lehet epilepszia? Mi ez?

Ez lehet epilepszia? Mi ez?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8 hónapos. Reggeli ébredés előtt, rohamos szipogásba kezd. Olyan szipogásba, mint amikor egy erős sírás után hüppög az ember. De úgy kell elképzelni, hogy 1mp alatt van, hogy 2x is szipog. Ilyenkor máshogy nem veszi a levegőt és nehezen lehet felkelteni. Símogatasra, összebújásra sem hagyja abba, csak akkor ,ha felkeltem. Ébresztés után jókedvű, élénk. Heti 3x-4x van ez a szipogás, van, hogy csak fél percig, de olyan is volt, mikor fél órán át szipogott. Orvos szerint ez csak egy alvási fázis, de szerintem nem. Idegesít, hogy ezekben a percekben csak szipogva vesz levegőt. Féltem. Szerintetek ez mi lehet? Olvastam az epilepsziáról és be**artam kicsit.
2020. júl. 3. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem a férjem epilepsziás, csak annyit szólnék hozzá, hogy ha rohama van, abból nem lehet felebreszteni (ja és őpont hogy nem vesz levegőt egy fél - egy percig a rohama elején)
2020. júl. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. júl. 3. 15:05
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Bármilyen roham megállíthtatlan.

Tudom, a babám epilepszia gyógyszert szed rá (strokeja volt).

Ha ráng valamilye, próbáld lefogni, ha abbahagyja akkor nem roham. Amúgy az enyém is szipog álmában mintha sírna, rohadt ijesztő.

2020. júl. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem értem mi ez a szipogás? Epilepsziához semmi köze. Szokott rángatózni, habzani a szája, eszméletet is veszti?

Epilepsziás vagyok...

2020. júl. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Rosszat álmodik. Ennyi. Sír álmában.

Az epilepszia nem ilyen.

2020. júl. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is szokott álmában sirni.
2020. júl. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugodtam. Tudom ébreszteni, nem ráng, nem habzik. Amiatt gondoltam, hogy nem álmodik, mert ha megsimogatom, magamhoz veszem, folytatja tovább.
2020. júl. 3. 22:49
 8/10 anonim ***** válasza:

Mert mély fázisban van azért nem tudod felkelteni. Az enyémek is szoktak álmukban sírni.


Ha viszont felül, fel kel, sír nincs magánál nehezen ébreszthető az megint más, az pavor nocturnus.


[link]

2020. júl. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Wow. Elolvastam, köszönöm. Kétlem hogy ez lenne. Ő nem sír, csak szipog
2020. júl. 3. 22:59
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen 😊

Nagyobbik lányomnál előfordult jó párszor a pavor. A családunkban benne van az alvajárás, az alvás közbeni beszéd, nevetgélés esetleg öntudatlan állapotban való cselekvés.

Én is szoktam beszélni álmomban. Nagyobbik lányom viszont már alvajárt párszor, volt hogy felkelt elkezdett pakolni,öltözni,játszani és nem volt magánál. Másnap nem is emlékezett. Szokott beszélni,nevetni,sirni álmában.

2020. júl. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!