Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha a gyerek náthás, netán...

Ha a gyerek náthás, netán köhög is mellé, mi a menet most?

Figyelt kérdés

Gyerekorvos nem fogad beteg gyereket.

Ha több gyerek is van a családban, még érdekesebb a dolog ugye...

De ha nem vizsgálják meg őket, honnan lehet tudni, hogy csak szimpla megfázás, vagy elkapta a vírust?

És ennek függvényében a család többi tagja honnan tudja, miként tegyen?


Nekem pl 3 gyerekem van, abból 2 jár közösségbe, a nagy köhög, fáj a torka, a másik tüsszög, folyik az orra.


Anno minden szeptember így kezdődött, evidens volt, hogy orvos, gyógyszer, ha szükséges, 1 hét otthon, és ennyi.


De most?

Esetleg aki már belecsúszott valami betegségbe a gyerekkel az elmúlt 1 hétben, mi volt a menet?



2020. szept. 7. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Megkérdezik jártál e külföldön. Ha nem, akkor csak otthon kell maradni. Ha azt mondod voltál, akkor jöhet a hatósági karantén. Logikus, nem?
2020. szept. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Annyira nem, mert pl a középsőt alapból be se vittem már, mivel jelezték az óvodában, hogy az egyik dolgozó tesztje pozitív lett.

És pénteken még volt oviban.

Másrészt az is érdekelne, hogyan deríthető ki, milyen betegség, hogy szükség esetén célzott kezelést kapjon.

Harmadrészt van, aki dolgozik is, nem mindenki teheti meg, hogy 2 hétre otthon maradjon, azok hogy oldják meg, stb.

(Én itthon vagyok, a gyerekre tudok vigyázni, de aki dolgozik, az így beviheti a vírust a munkahelyére. Ha meg mégse az, akkor a semmiért üljön otthon 2 hetet?)

2020. szept. 7. 10:46
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Az orvos dönti el hogy kér-e tesztet,vagy sem mert más betegségről van szó.Valóban nem lehet hozzá bemenni,telefonálni kell.
2020. szept. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A fiamnak is folyt az orra majdnem 2 hétig. Az orvoshoz nem is kellett bemenni. Telefonon mondta, hogy szívjam az orrát, és ennyi. De az, hogy meghallgatna a tudedejet, hogy minden rendben, azt már nem. Úgyhogy passz, érdekel engem is ez a téma.
2020. szept. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha láz, köhögés, nehézlégzés stb. jelentkezik, a gyerek nem mehet oviba/suliba ill. azonnal hazaküldik. Akkor a szülő felhívja a háziorvost, ő dönti el mi legyen. Hallottam olyanról, akinek fénykép alapján állapított meg torokgyulladást, úgy írt gyógyszert. Ez is érdekes, meg az is az lesz, ha minden köhögés esetén 2 hétig otthon kell maradni.

Mi most úgy jártunk, hogy a kisebbikem (2 éves) vasárnap belázasodott, így ma reggel a nagy is itthon maradt, felhívtam a gyerekorvost. Ráadásul holnapra van időpontunk a naggyal státuszra, gondoltam azt áttesszük. De meglepetésemre azt mondta, vigyem be mindkettőt holnap.. érdekes, mert mindenhol ki van írva, hogy lázasan sehova.

2020. szept. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igaz, 1 hónapja, de az unokaöcsémet szintén lázasan, köhögve vitték státuszra, mert a doktornő így döntött.

Egyszerű vírusfertőzés volt, de akkor is meglepődtem, nálunk allergiás kiütésekkel se nézték meg őket nyáron, képet kellett küldenem...

2020. szept. 7. 15:53
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A leírásból úgy gondolom, hogy szimpla megfázás, adjál nekik olyan gyógyszert, amit eddig is szoktál.
2020. szept. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!