Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha a homlokon mért érték 37...

Ha a homlokon mért érték 37 illetve 37.1 fok,az valójában mennyi?

Figyelt kérdés

Csütörtökön a reggeli mérésnél ennyit mértek a lányomnál,viszont semmilyen tünete nincs továbbra sem(azért az elmúlt hat év alatt,észreveszem milyen ha lázas),jó kedvű,eszik-iszik rendesen,egyszóval jó a közérzete.

Valahol azt írta valaki,egy másik fórumon,hogy az már 39 foknak felel meg..vagy ha nem is igaz,akkor is láznak számít.

Mennyi eltérés számít a homlok hőmérőnél normálisnak?

37.8 fokban állapították meg a "határt",nem?

3 egészségügyben dolgozó emberrel is beszéltem,gyógyszerésszel,védőnővel,gyerekorvossal,akik szerint pontatlan a digitis lázmérés.

Itthon,ugyan nem homlokmérővel,csak szimpla hőmérővel,36 fokot mértünk 10 percre rá,ahogyan hazamentünk az óvodából.

Szép napot mindenkinek!



#betegség #gyerek #láz #Homlok mérés
2020. okt. 17. 08:39
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Dehogy számít 39 foknak. Évek óta homlokmérőm van, nincs ilyen hatalmas eltérés, talán pár tized lehet esetleg, de szerintem a miénk elég jól mér. Mindig megmutatta, ha lázas volt a gyerek, azt is ha nem. A te gyerekednek semmi baja, ahogy azt a mérő is jól mutatta (37 fok egy normális testhő, még csak hőemelkedés sem).
2020. okt. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%

A sajátunknál azt tapasztalom, hogy legalább 1, de inkább másfél fokkal kevesebbet mér.

A munkahelyi 32 fokot mutat nekem, miután 5 percet gyalogolok a kinti hidegben.

2020. okt. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

A lányom oltás után van, homlokhőmérő korrektul használva, tehát nem kutyafuttában a levegőt mérve, 37.2-4-et mér, végbélben 37.8. Ez nagyjából jó is, egy homlokhőmérőtől nem lehet pontosságot elvárni.


Ahogy viszont az óvodákban/iskolákban használják, az alkalmatlan szűrésre...

2020. okt. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Mi tavaly év végén vittük be kórházi ügyletbe a babánkkat, tudtunk hogy nincs láza mert mértük indulás előtt.Ott egy ápoló jött ilyen mérővel az mutatott 37 fokot azt mondta rá,na ez bármennyi lehet aztán beírt fél fokkal többet.Carok ezek a mérők.Nem szerintem, hanem egészségügyi dolgozók szerint.
2020. okt. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
37 még lehet attól, ha vastagabb kabátban futottatok be reggel.
2020. okt. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Nekem es a gyereknek is minden reggel 34-et mutat az oviban🤣ebbol kiindulva 37 akar 39 is lehet...
2020. okt. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Homlokomon mért 37 fok nem láz,hanem normál testhőmérséklet. Egyébként fél fok különbséget szoktak mondani, semmiképpen nem kettőt. Ezek az érintésmentesek irreálisan alacsonyat mérnek. Nálatok lehet, hogy véletlenül pont jó, ezért a nagy meglepődés😀Ne aggódj, ennyi infó alapján az ég világon semmi baja.
2020. okt. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!:)Akkor azt hiszem jól gondoltam,hogy a hőmérő a ludas :) Egyébként azóta sincs semmi baja,sőt alig várja a spagettit húsgombóccal,hogy elkészüljön :😊😊
2020. okt. 17. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!