Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A bexsero oltastól lett...

A bexsero oltastól lett valamilyen mellékhatás?

Figyelt kérdés
A kislányom már megkapta az első NeisVac-c-t, és ugye abból 2-t kell beadni, amit 1 hónap mulva kellene. Viszont mondta a doki, hogy nem muszáj ezt, hanem adhatom helyette a Bexserot is. De semmi mást nem közölt róla, hogy jobb lenne e, nem e baj, hogy egyik részét már megkapta a másiknak.. de ha viszont vannak durvább mellékhatásai, akkor nem adatnám be, ezért kérdezlek titeket, aki már beadatta, hogy viselte a kicsi?

2020. nov. 11. 12:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

2 teljesen különböző oltásról van szó. Olyan nincs, hogy egyiket helyettesíti a másikkal... vagy félreértettél valamit, vagy a doki nem százas.


Nálunk nem jött ki semmi mellékhatás

2020. nov. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Az elejét nem ertem. A c-bol is kettő kell. Ez másik törzs. Miért lenne jó a másik helyett? 🤔

A kérdés másik fele: vannak mellékhatásai és elég durvák is lehetnek. En viszont pont emiatt adattam be. Ritka betegség de leggyakrabban halálos mert nem ismerik fel időben. Főleg most, telefonon. Gondolhatod. De ha nem is hal bele a gyerek az esetek 99%-ban szövődménnyel gyógyul. Durvákkal. Akar agykárosodással.

Az en fiam 2 napig lázas volt és meg két hét elteltével is megvan a csomó a lábában az oltas helyen és megdagadt az agyeki nyirokcsomo. Tesom kislánya hasonlóan járt. De van ismerős, akinek a gyereke pár napig nem tudott lábra állni az oltas után. Elég nagy fájdalommal tud járni.

Mindegy, szerintem érdemes beadatni, pont azért mert ez a betegség potenciálisan nagy %-ban halálos.

2020. nov. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Semmi baja nem volt a 3 hónapos babámnak tőle. 5 hónaposan sem.
2020. nov. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem értettem félre a dokit, úgy kérdezte, melyiket írja fel, azt amiből egyet már kapott, s amiből kell mégegy, VAGY ezt a viszonylag újat, a bexserot. Akkpr lehet a doki zizi, és nem tudja hogy két kölönböző oltas ez.. de rákérdezek majd mégegyszer, úgyis fel kell hívnom.
2020. nov. 11. 13:20
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy lehet, hogy be fogja adni a másik ismetlojet is csak később mert egyszerre a kettőt nem lehet.
2020. nov. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is úgy gondolta hogy majd következőre beadja a masikat. 2 hétnek legalább el kell telnie e oltás között.

Nekünk az elsőnél semmi gond nem volt..2nál kórház a láz miatt,decemerben kapjuk a 3.at. De mindenkinél más

2020. nov. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A bexserot is 2szer adják be?
2020. nov. 11. 13:53
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
3x. A harmadikat azt hiszem 2 éves kor körül. De függ attól is kikor kapja az elsőt. Bizonyos kor felett csak kétszer adjak, azt hiszem.
2020. nov. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ezt jó tudni, köszönöm.
2020. nov. 11. 14:08
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk így van: 3 és fél hónaposan kapta az elsőt, 5 hónaposan a másodikat, és a harmadikat 1 évesen fogja kapni. A NeisVac is ugyanígy volt.
2020. nov. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!