Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Dudorodó kutacs mindig bajt...

Dudorodó kutacs mindig bajt jelent?

Figyelt kérdés

Kisfiam ma kapta meg a 4 hónapos oltását, már majdnem 5 hónapos. Azért csúszott az oltás, mert 2 napot kórházban voltunk, dudorodó kutacs, hányás, és görcsös fejtartás miatt.

Akkor készült koponya UH, benéztek a szemfenekébe, volt füll-orr-gégésznél, gyógytornásznál, stb.

Minden lelete negatív lett, gyógytornára kell csak mennie a fejferdesége miatt. (Picit mindig jobbra tart, nem csak most volt ilyen.)

Ma az oltás után estére megint azt látom, hogy dudorodik a kutacsa, egyébként mosolygós volt egész nap, csak picit nyűglődött, de az ennél az oltásnál normális lenne. Viszont 2x hátra is hajlította magát, meg a fejét, és lehet, hogy ez csak torna (most tanul forogni), de rám hozta a frászt... ☹ Amúgy tornázott, játszott ma is, evett rendesen, jön a foga, amiatt is nyűgös, de nem tudom... Alig másfél hete volt minden leletünk negatív. De a kutacsra azt olvasom mindenhol, hogy nem jelent jót, a múltkor a doktornőnk is azért küldött egyből a kórházba minket.

De lehet az oltástól...? Elvileg meiningitis ellen is kapott most.

Ti mit tennétek?



2021. márc. 30. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyértelműen kiemelkedik a kutacsa koponya szintjéből, minimum felhívnám az ügyeletet. De ha emellett a gyerek viselkedése a szokásos, nem lázas, bágyadt, nem sír, akkor olyan nagy akut baja remélhetőleg nincs.
2021. márc. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Oltàs okozhat agy körüli ödèmàt az arra èrzèkenyeknèl. Èn felhívnàm az ügyeletet vagy minèl elôbb vinnèm orvoshoz.
2021. márc. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Meg kéne mutatni. Nekem volt sokat lázas mindkét gyerekem de ki sosem dudorodott. Inkább beesett ha keveset ittak vagy úgy feküdtek. Írj hogy mi lett
2021. márc. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Este hívtam az ügyeletet, ők azt mondták, ha gondolom, vigyem be. Mivel akkor aludt el, és mivel akkor már nem láttam annyira kidudorodónak, nem vittem, hagytam aludni. Mondjuk én nem aludtam semmit...

Most reggel hívtam a mi orvosunkat. Ő azt mondta, ha úgy lenne, és baj lenne, annak nyomát látták volna múltkor. Délután még beszélünk.

Azt mondta, ha hányna, akkor azért vigyem be, akkor megint csinálnak koponya UH-t.

Nem nyugodtam meg teljesen, de tény, hogy az ő kutacsát én horpadtnak még sosem láttam, nem úgy, mint a két tesójánál anno.

Figyelgetni fogom ma. Amúgy az oltáshoz képest jókedvű, csak a kutacsa, az nem akár normális lenni. 😔

Láza nincs.

2021. márc. 31. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!