Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hat éves gyerekem köhög. Hol...

Hat éves gyerekem köhög. Hol szárazon, hol hurutosan. Az éjszaka köhögési inger jött rá alvás közben. Hányással végződött. Ti mikor keresnétek ezzel a panasszal házi orvost?

Figyelt kérdés
Napközben jó a közérzete. Eszik, iszik. Játszik. Nincs láza, nem náthás.
2021. ápr. 5. 23:24
 1/6 anonim ***** válasza:
24%

Holnap reggel már fel is hívnám. Nem a vírus meg ilyenek miatt, hanem mert minek hagynád szenvedni?

Lehet allergiás egyébként. (Bár ha nagyon hurutos, akkor nem.)

2021. ápr. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennyivel nem vinném dokihoz normál időben sem, most sem. Lándzsás útifű, sok folyadék, este hűvösebb szoba csodákat tesz. Ha rosszabbodik, vagy 3-4 nap múlva sem javul, akkor hívnám fel a dokit.
2021. ápr. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Fiam is ilyen, ha köhög. Ez ment 1,5 éves és 4 éves kora között.


Ami segít egy kicsit. Hűvös szoba, parasítás párologtatóval. Ha nagyon durván köhög akkor salvus vizes inhalálás éjjel is. Sóparna vagy sós vizes lavor az ágya mellett. Eukaliptusz illóolaj. Baby loof mellkas balzsam.

Napközben hurut oldó kopteto, este pedig nem adtunk sinecodot. Közben inkább száraz köhögésnek tűnt, de a szárazra valotol volt rosszul.


Mi sok dokinál jártunk, nem asztmás.

2021. ápr. 6. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%
Nalunk ez nema reflux volt. Nem bofog fel savasat?
2021. ápr. 6. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

Ha ennyire köhög, hogy hányt, én elvinném.


Mi pont most jártunk úgy, hogy nem volt lázas, de fájlalta a fülét.

Nekem elvem, hogy túl korán nem viszem orvoshoz, mert az első napokban sose derült ki, mi lesz belőle, kell-e majd gyógyszer és többnyire meggyógyult magától. Akkor viszem, ha lázas vagy más erősebb tünet van.

Fülgyulladás eddig még mindig magas lázzal járt nekünk.

Már egyszer láz nélkül is elvittük, mert fájt a füle, de nem találtak semmit, valószínűsítették, hogy a cserélődő fogai miatt érez fájdalmat.

Most is elkezdte a fülét mondogatni, de láza nem volt, egyszer már megnézték nemrég, ezért nem vittük el. Aztán múlt hét szerda este sírva ébredt, rettenetesen fájt a füle, azt mondta, nagyon rosszul van. Kérte, hogy melegítsem és fájdalomcsillapítót is adnom kellett. És semmi láza nem volt. Úgy döntöttem, mindenképp megnézetjük, hiába nincs láz, mert ez szokatlan tünet és mert jön a húsvéti hétvége. Szerencse, hogy előtte még eljutottunk az orvoshoz, kezdődő fülgyulladása volt valóban és antibiotikumot kellett szednie. Furcsa, hogy láza nem volt és most sokkal erősebben fájt a füle, mint máskor magas lázzal.

2021. ápr. 6. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Az éjszaka Salvus vízzel +pár csepp beroduallal inhaláltam neki. Hűvös szobába altattam. És utána szerencsére aludt rendesen. Napközben adom neki a köptetőt.

A kistestvére két hete pont ugyanígy köhögött. Neki is hasonlóan jártam el. Szerencsére orvoshoz nem kellett menni. Átment rajta.

2021. ápr. 6. 06:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!