Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Nem féltek a bárányhimlő...

Nem féltek a bárányhimlő oltástól?

Figyelt kérdés

Be kell adatni 12-13 hós korban. Utána néztem, gyerekorvost is megkérdeztem és nem lehet tudni, hogy hány évre ad védettséget az oltás, de nem örökre (mint a betegség).

Szóval, ha most megkapja a gyerekem, akkor simán lehet, hogy elkapja a betegséget 20-30 évesen, amikor már nagyon veszélyes, ahelyett, hogy gyerekkorban kapná el, amikor túlnyomó többségben nincs gond.



2021. ápr. 9. 19:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
A lányomnál már kötelező volt, így nem tehettem semmit. Ez van, beletörődtem, mint a többi kötelező oltásnál. Gondolom, nem viccből vezették be.
2021. ápr. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
57%

Én 2 voltam bárányhimlős.

Elsőre alig, másodjára 11 évesen. Gyakorlatilag tél kellős közepén anyám meszelt a cinkrázóval. 2 hónapig! Voltam otthon. A majdnem derékig érő hajamat 2 cm kellett levágni, egy mm nem volt rajtam kívűl belül ahol ne lettem volna hólyagos. Ma egy ilyennel biztosan kórházban lennék, de a házidokink egy kalap 💩...

Addig teljesen átlagos vékony naaagyon vékony, relatíve egészséges lány voltam. Aztán a bárányhimlő után csomó betegségem lett. Kezdve azzal, hogy alig egy év alatt több mint 20 kg híztam.. Magasvérnyomásos lettem, folyamat beteg voltam, lepukkadt az immunrendszerem, ki kellett vetetni a mandulám 13 évesen. Szüleim mindenhova cipeltek, mindenhol az volt válasz biztos zugevő vagyok,nem mozgok..mindjárt azzal kezdtek hogy cukrot mértek, mert biztosan cukros vagyok.. Valójában folyton mozgásban lévő gyerek voltam picikoromtól fogva.. Néptáncoltam, modern táncoltam,kézilabdáztam, küzdősportoltam.. Kilométereket bicikliztem.. 26 voltam mikor kiderült hogy ir-s pcos vagyok. Tönkre mentek az izületeim, mai napig nincs meg a diagnózis milyen bélgyulladásban szenvedek amit az első terhességem hozott ki.. Chrom negativ, ulserola detto.. És még is vissza visszatérő most már 2 szakaszra is kiterjedő gyulladásom van. 🤷‍♀️


Második lányomnál volt határeset, hogy bele esik a kötelező oltásba, végül nem esett. Most a 3.gyermekemnek már az lesz. Ő lesz az első aki megkapja. Nem gondolom, hogy attól mert én így jártam a lányaim is így fognak ha bele esnek.

2021. ápr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Az oltás ellenére is elkapja a bárányhimlőt,csak könnyebb lefolyású lesz, pl nem lesz tele pöttyel
2021. ápr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
én fizettem is érte. Ha kell, később megkapja az emlékeztető oltást és kész. Már nem az a vírus, amivel bárányhimlő-partyba vittek minket kiskorunkban, mutálódott, nagyon csúnya szövődményekkel. Férjemnek az arcán mai napig látszanak a hegek
2021. ápr. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nem féltettem az oltástól. Sajnos a lányom nem minden oltást kaphatott meg, a kötelezőket is csak 3 hónap csúszással, 3 hónapos korától.


A rotát sem adathattam be neki.(Voltunk is hányás-hasmenés miatt kórházban 4x 3 éves koráig...)


Úgyhogy nagyon örültem, hogy a bárányhimlő ellenit és a Neisvac C-t megkaphatta. Az is védi.

2021. ápr. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
74%

3 évesen volt a lányom bárányhimlős.(2 éve) Nem volt se jobb se rosszabb mint akkor mikor én kicsi voltam és elkaptam. Kb 5 éves lehettem.

Tesóm "nem volt" amire a doki azt mondta h biztosan elkapta, csak rajta nem látszott...


Félni nem félek az oltástól, de feleslegesnek tartom így (nem tudni meddig véd, későbbi szövődményekről sem tudni egyenlőre)

Tennék inkább kötelezővé az agyhártya gyulladás elleni oltásokat! Veszélyesebbnek gondolom mint egy bárányhimlőt.

2021. ápr. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
6osnak. A mi településünkön minden évben tavasszal felüti a fejét a himlő. A kisfiam megkapta kötelezően, semmi baja nem lett tőle. A 2 nagy fiam 4 éve kapta el. Szenvedtünk vele 3 hétig. Mire az egyiken múlt el, kijött a másikon. Dugig volt a testük viszkető hólyaggal. 25 ezret hagytam a végére a patikába a sok kencére. 1 tubus hab 1 napot bírt mire mindenhol bekentem őket. Barátnőm 2 fia megkapta az oltást, pénzért vették még anno. 1 csoportba jártak a gyerekek ők egyáltalán nem kapták el. Aki be volt oltva nem kapta el.
2021. ápr. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
76%

Ez a bárányhimlő már nem az amin anno átestünk gyerekként, néhány pötty, viszketés, egy kis láz aztán szevasz..

Ennél ma már sokkal súlyosabb tud lenni.

2021. ápr. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen oltástól nem félek.
2021. ápr. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!