Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3 éves kisfiam nagyon sokat...

3 éves kisfiam nagyon sokat iszik, olvastam, hogy ez a cukorbetegseg tunete is lehet. Hogy történik a diagnosztizálása? Olvastam, higy vercukorszintmeressel. Elég, ha a gyermekorvos az ujjából vesz vért? Vagy el kell menni vérvételre?

Figyelt kérdés
Elég félénk, ugyanakkor dacos, akaratos kisfiu, el nem tudom kepzelni, hogy vennenek tole vert, es foloslegesen sem akarom kitenni egy proceduranak. Amugy energikus kisfiu, atlagos testalkatu, sulya is jo, lassan gyarapodik.

2021. máj. 17. 22:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt elsösorban a gyerekorvossal kellene megbeszélni, mert nem biztos, hogy tényleg sok, amit iszik, illetve neki több tapasztalata van ilyen téren.

De ha netán szükséges lenne, nem igazán számít, hogy akaratos vagy dacos, ettöl még tudnak töle vért venni.

2021. máj. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Olyan 1800ml körül iszik naponta.
2021. máj. 17. 22:21
 3/17 anonim ***** válasza:
39%

Pont most posztoltak az egyik anyukás csoportba táblázatot a Facebookon.


Nem iszik sokat a kisfiad.:)

Nekem levessel együtt sokat megiszik 1000ml es most lesz másfél éves a lányom.


Privátban megpróbálom elküldeni, kepfeltoltes oldalon feltöltöttem de válaszban nem tudom megosztani sajnos.

2021. máj. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Szia! Koszonom, sajnos nem lehet megynitni. A neten en is talaltam ilyen tablazatokat, es ott a 3 evesnel, 14 kilohoz olyan 1200ml ir.

De gondolom, hogy az elet mas, mint a tablazat, ezert lennek mas anyukak tapasztalataira kivancsi, de most azert megnyugtattal. Amugy en az 1800ra csak az ivast ertem, tehat ebben leves stb. nincs benne

2021. máj. 17. 22:42
 5/17 anonim ***** válasza:
2021. máj. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan régebbi nézet, miszerint annyi dl-t igyon a gyerek, ahány kg. (Nyilván ez már elavult, és max 5 éves korig alkalmazható)

Valószínűleg azért, mert “sokat” iszik a doki sem fog egyből cukorbetegségre gyanakodni.

De ha aggódsz, mindenképpen menjetek el a háziorvoshoz.

2021. máj. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Na így sikerült.


Én pl elso terhességemkor megittam naponta 5 liter vizet,mellé levest is ettem, gyümölcsöket.


Azt kívánta a szervezetem. Szerintem nincs a fiaddal gond, de ha nagyon aggaszt, kérdezd meg a gyermekorvosotokat, ő ismeri, s inkább járj utana "feleslegesen", mintsem baj legyen.

2021. máj. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igen, mindenkepp fogom mondani a gyermekorvosnak.Koszonom a valaszokat.
2021. máj. 17. 22:57
 9/17 anonim ***** válasza:
51%

3 évesen pelusos vagy már szobatiszta? (Bocsi, elképzelésem sincs mikor szoknak le pelusról) Tudod ellenőrizni hányszor és mennyit pisil? A bőre milyen állapotban van a könyék/térdhajlatban?

Te is meg tudod mérni a cukrát amúgy, vért venni a doki se fog. Patikában van vércukor mérő. Néhány helyen, talán az álma gyógyszertárban meg is mérik. Éhgyomorra nézd, 3,5-7 között biztosan jó.

2021. máj. 18. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
54%
9-es: azt ugye tudod, hogy gyerekekre más értékek érvényesek és a házi mérések nem pontosak?
2021. máj. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!