Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A rotavírus elleni védőoltás...

A rotavírus elleni védőoltás fáj a babáknak? Sokat sír utánna?

Figyelt kérdés

Annyira kivagyok amikor látom hogy szenved, vagy fáj neki.

Ha a szájba kapja az inekciót az borzalmas lehet nem? Vagy csak én képzelem ?

Nektek milyen volt?


Ráadásul hasfájós a babám még mindig pedig már 3+hós..


2021. máj. 19. 00:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell aggódni mert nem tűvel adják hanem folyadék formában lenyeli.

Azért máskor jobban tessék utánajárni

6hónap után már nem adják be úgyhogy szerintem érdemes lenne megszervezni :)


Én aki már voltam rotás kisgyerekként, hát örültem volna ha nem vagyok az.

2021. máj. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem akartam tapintatlan lenni előző válaszomban amúgy :))


még pár dolog: olyan 25 ezer környéke az oltás ha megtehetitek akkor a betegség prevenciója jobb mint a betegség kezelése

Idő, aggódás, folyamatos figyelés, pelenka, higénia vs. 25 ezer forint*2 mert 2 adagot kapnak


Tehát ha megtehetitek adassátok be, ha nem akkor sem garantált hogy baj lesz de sok fejfájást spórolhattok vele


Úgy kell számolni hogy a két oltás között meglegyen 4 hét szünet tehát védőnőtől érdemes megkérdezni meddig van még idő alkalmazni.

2021. máj. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszi, de bocsi csak akkor miért oltás??

Az oltást azt tűvel végzik nemde?

2021. máj. 19. 01:12
 4/20 A kérdező kommentje:
És ha hasfájós nem fog jobban fájni a hasa?
2021. máj. 19. 01:13
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Az oltás nem injekciót jelent, hanem immunizálást bizonyos kórokozók ellen. 10ből 8 oltás tény hogy injekció de nem mind.

2. Hasfájás 100000 dologtól lehet akár rota vírustól is de a hamar kiderül ha valakit rota vírus beteg mert gyakorlatilag víz állagú széklettel jár ami egy 3 hónapos gyereknél veszélyes szituáció.

A kettő nem feltétlenül függ össze.

2021. máj. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Akkor bizti nem tűvel?

Ezt alig tudom elhinni

2021. máj. 19. 01:15
 7/20 A kérdező kommentje:
Ja oké
2021. máj. 19. 01:15
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Rotarix az oltás neve nézz róla videót :)


[link]


Ezen az oldalon angol a szövegezés de az első kép jól prezentálja mi történik....

2021. máj. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Még sosem hallottam olyan oltásról hogy lenyelik. Ez annyira új. Jó tudom csak azért gondolkodtam annyit mert elképzeltem hogy a nyelvét vagy száját megszurja a doki és hogy fog ordítani.
2021. máj. 19. 01:19
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik legsikeresebb vakcina a Sabin csepp ami a Gyermekbénulás ellen van (erről tuti hallottál) szintén szájon át adandó és szerintem 10 milliós nagyságrendeket mentett meg a haláltól.


Az emberek tudatlansága erről nem a te hibád, az oktatás ennyire gyér.

És ezt most kérlek tényleg ne vedd magadra. Sajnos 0 tájékoztatás van manapság és az oktatási alapok se teszik lehetővé a bővebb tájékoztatást mert sok ember nem érti.


Ha kérdés merül még fel tedd fel megpróbálok értelmesen válaszolni

2021. máj. 19. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!