Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mitől romolhatnak annyira...

Mitől romolhatnak annyira gyorsan a gyerekem (21hónapos) fogai?

Figyelt kérdés
Konkrétan egy hónap leforgása alatt 3 foga is szuvas lett. Teljesen szürke szinte az egész fog. Ma már más fogain is észre vettem a sárgás lerakódásokat annak ellenére, hogy reggel este mosom a fogát. Minimálisan eszik édeset néha egy túró Rudi, joghurt, keksz (inkább a sós verziót szereti). Mit lehet ezzel kezdeni amíg dokihoz kerülünk. Már kértem időpontot, viszont két hónap múlva érnek rá. Addig szét rohad az összes foga ilyen tempóban. Még sosem láttam ilyet, teljesen tanácstalan vagyok

2021. jún. 28. 22:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mit iszik?
2021. jún. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%
Nem lehet, hogy laktozerzekeny vagy liszterzekeny? Az tud produkalni ilyen tuneteket.
2021. jún. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
38%
Genetika leginkább
2021. jún. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Általában sima csapvizet, gyümölcs teát cukor nélkül, hébe-hóba mézzel. Ha beteg akkor mézes kamilla teát.
2021. jún. 28. 22:22
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire gond van, akár elvonatoznék vele messzebbi városba, hogy már napokon belül lássa fogorvos.
2021. jún. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Rossz fogú ember szàjàbòl juthatott àt a szàjàba egy durvàbb streptococcus törzs. Genetika is belejàtszhat, citrusfèlèk okozhatjàk. D-vitamin felszìvòdasi hiàny okozhat ilyet, de inkàbb tèlen.

Ha időben megfelelő szakemberhez eljuttok, òzonkezelèssel ès fluoridos ecsetelèssel megàllìthatò a romlàs.

2021. jún. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
39%
Vannak akiknél a szoptatás is rátesz ilyen idős korban.
2021. jún. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
Az anyatej NEM rontja a fogakat! Laktoferrin ès fehèrvèrsejtek vannak benne, ez àltal antibakteriàlis hatàsù. Hiàba van benne tejcukor, nem kàros a fogakra. Ahogy a gyerek nő, egyèbkènt is csökken az anyatej cukortartalma.
2021. jún. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
23%
Kicsit elferdíted szerintem.Gondolom a cumisüveg egésznap a szájában log,cukros löttyel.Az okoz ilyet.Vaagy iszonyat rossz géneket örökölt.
2021. jún. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a te fogaid rosszak és esetleg lenyaltad a cumit és úgy adtad vissza neki, vagy a kanalát akkor onnan is átkerülhettek a bacik, amik neki még nem kellenének. Vagy bárkiéből, aki így tett, párod, anyukàd, anyósod....
2021. jún. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!