Milyen gyakran kap el a gyereketek hasmenés-hányásos betegséget?

Figyelt kérdés

- Milyen időközönként fordul elő, hogy elkap a gyerek amolyan klasszikus "fosós-hányós" bacit/vírust?

- Milyen gyakori hogy ti, szülők is elkapjátok tőle?

- Mennyi idő szokott lenni a lefolyása? (Mennyi volt a legrövidebb/leghosszabb és melyik volt a legrosszabb nap?)

- Ki szokott derülni, hogy melyik esetben pontosan mi okozta?

- Rájöttetek, hogyan lehet/lehetett volna elkerülni?


Azért kérdezem, mert ha valamilyen betegségtől, akkor ettől nagyon félek. Emlékszem gyerekkoromból, általában nálam kezdődött és utána jött ki szüleimen.



2021. júl. 28. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk eddig csak hányós esetek voltak, hányós-fosós szerencsére nem. A fiamnak eddig csak 1x volt pedig már 5 éves elmúlt, 2 napig tartott és nem derült ki mitől volt, a hányás mellett kis hőemelkedése volt és mivel már a második nap (vasárnap) már csak 1x hányt ezért nem is mentünk dokihoz. A lányunk 3x volt hányós baja, egyszer volt mellette lázas, és ha jól emlékszem 3 napig tartott de naponta max 2-3x hányt és inni tudott eleget. Egy másik esetben meg "csak" jól megcsócsált fluoridos gyerekfogkrém miatt hányt 1x, egyszer pedig a fülét fájlalta, rohantam vele a gyerekdokihoz, hogy még bekerüljünk a rendelés vége előtt, ott meg a váróban jól lehányt engem és magát és a padlót is, szegény nagyon rosszul nézett ki. Nem volt se a fülén, se a torkán semmi gyulladásnak jele, kapott kúpot hányinger ellen és otthon fájdalomcsillapító kúpot, mert a fejét is fájlalta. Másnap még beszéltem a dokival és azt mondta hogy az is lehet hogy migrén volt (férjemnek volt sokszor 4-5 éves korában).

Amúgy mi anno a rotavírus elleni cseppeket beadattuk nekik, lehet hogy ezért úsztuk meg ennyivel.


Ja és senki más nem kapta el a családban soha.

2021. júl. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hányós-hasmenéses a nagyobbnak (8) nem volt eddig, a kisebb 5, neki 1x volt, kb 2 éve, de csak kb 1,5 napig tartott.


Nem szoktunk semmit elkapni tőlük

2021. júl. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 4 éves koráig 4x kapta el. Abból 2x én is elkaptam.

Sajnos a rota elleni oltást nem kaphatta meg.. Mind a 4x kórházba került 1-1 hétre. Én vele voltam, csak épp ellátást nem kaptam. Pedig rám fért volna...

2021. júl. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Àltalàban repülős vagy hosszabb vonatos utazas soran benyalunk valamit. Mikor a varosunkban körbejàr egy-egy vìrus, az hozzank is eljut. Nem szokott durva lenni, nem bànom, hogy erősödik az immunrendszere.

Eddig a legdurvàbb az volt, mikor olyan hasmenest kapott a jatszòteren, 5 evesen ,hogy nem ertünk ki. Estère èn làzas lettem, mindketten hànytunk. Arra viszont van esèly, hogy az nem az utazastòl volt ,mert ahol nyaraltunk, ott màr volt hasmenèses eset. A toparti büfeben sem volt aznap eleg friss az ètel. Tehàt 100%-ra nem tudom mi volt.

2021. júl. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%

Én ezeket sosem tudtam összeszedni a bölcsiben a kollégáim egy hét ilyen vírus után szép karcsúan jelentek meg, nekem csak émelygés volt, ami úgy volt elviselhető ha rágcsáltam, tehát nekem + kilók😁

Szerencsére a gyerekeim sem túl gyakran kaptak el ilyen vackokat, de ha igen a férjemet megfertőzték, ő szenvedett mindig a legjobban.

A legdurvább ilyen eset, amikor a 16 éves lányom a lépcső tetején engedte ki éjjel, hát táncoltam egy darabig, hogy feljussak😂😂(akkor nem volt vicces) másnap még lent a bejárati ajtón is találtam rókát, és festettünk is másnap.

Kisgyerek kis gyomor nagy gyerek nagy gyomor.

2021. júl. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!