Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2 éves lányom először találkoz...

2 éves lányom először találkozott inhalátorral, nagyon sírt, hogy szoktassam hozzá?

Figyelt kérdés
Eddig még nem kellett. Már ahogy meglátta a készüléket, sírt. Én inhaláltam, hogy megmutassam neki, hát ordított és menekült, pedig mondtam neki, hogy jaj de jó, finom stb.... hogy vegyem rá, hogy próbálja ki?

2021. szept. 18. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Én nem tartom ennyire fontosnak ezt az eszközt, úgyhogy nem venném rá sehogy, mert én se lettem tőle jobban, ellenben az orrszivás nagyon fontos, én abból nem engedek és, nálunk abból van hatalmas hiszti.
2021. szept. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Abból is kb hányásig üvöltés van, de persze én sem engedek belőle. Ez viszont most azért kellene, mert hátha elmúlnak tőle a tünetei, ha pedig nem, akkor egy altatásos vizsgálat kell :(
2021. szept. 18. 22:35
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
esetleg próbáljátok azt ki, hogy egy babáját-plüssét együtt inhaláljátok... viccesen. játékosan.. ugyanez az orrszívásnál.. szívjátok ki a baba-plüss orrát.. viccesen eljátszva hogy először rossz kicsit neki, "nevetve jajongtok" majd egyre jobban szeretik a babák-állatok mert milyen jó neki utána.. a gyerek leginkább a lefogást utálja az egészben, nem is magát az orrszívást... játékosan viccesen hozzá lehet szoktatni őket, hogy a végén maguk kérjék.. tapasztalat.. (bölcsis gondozóként, ahol szívjuk a gyerekek orrát és sokszor előfordult, hogy a szülő nem hitte el hogy gond nélkül maga kérte 2-3 nap után a gyerek hogy szívjuk már ki neki...)
2021. szept. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Jaj szegény! Nekem is két éves koromtól kellett rendszeresen inhalálnom (asztma miatt, egészen 15 éves koromig), de én nagyon bírtam, egyrészt, mert tudtam, hogy segíteni fog és jobban leszek tőle, másrészt, mert olyan izgalmas “íze” volt a gyógyszeres oldatnak, amit be kellett inhalálnom. Mondjuk én csak orvosnál vagy kórházban inhalálhattam, nem otthon, így nem igazán lett volna egyébként sem akarom kérdése. Bocsi, feltörtek az emlékek. 😅

Szerintem lehet, hogy azért van ekkora ellenérzet benne az inhalátorral szemben, mert már az orrszívás is ennyire rossz neki és azt hiszi, hogy az inhalálás is annyira kellemetlen lesz, pedig szerintem tényleg mérföldekkel elviselhetőbb. Esetleg mondd elsőre neki, hogy egyáltalán próbálja meg, mielőtt így tiltakozna ellene vagy próbáld meg az ő szintjén elmagyarázni neki, hogy miért van rá szüksége, esetleg valami kis jutalomhoz kötni (aztán, ha elmúlik a betegség/rosszullét tőle, szerintem magától is hagyni fogja). Kitartást és minden jót kívánok nektek!

2021. szept. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönjük!
2021. szept. 19. 08:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!